В Раді повідомили, що Григорій Суркіс складе свій мандат нардепа

Офіційного рішення депутата від забороненої ОПЗЖ ще немає, але воно очікується незабаром

В Раді повідомили, що Григорій Суркіс складе свій мандат нардепа
У Раду Суркіс пройшов від проросійської партії "ОПЗЖ", обіймав там посаду секретаря Комітету з питань молоді та спорту

Ще один представник забороненої "ОПЗЖ" залишить Верховну раду. Йдеться про Григорія Суркіса. Рішення поки не оголосили, проте воно очікується найближчим часом.

Про це повідомив народний депутат Олексій Гончаренко. Суркіс є одним зі співвласників футбольного клубу "Динамо". 

"Григорій Суркіс дуже скоро складе депутатський мандат", – заявив Гончаренко.

Що відомо про Суркіса 

З 2013 до 2019 року Суркіс був віцепрезидентом УЄФА. Обирався депутатом Верховної ради 3 та 4 скликань. У червні 2019 журналісти програми "Схеми" опублікували матеріали зв’язку братів Суркісів з колишнім директором компанії "Енергомережа" Дмитром Крючковим. У 2019 році Суркіс профінансував партію "ОПЗЖ" на 1,5 мільйона гривень. У 2019 році його обрали народним депутатом 9 скликання від партії "ОПЗЖ". У серпні 2020 року став одним з ініціаторів подання до Конституційного Суду щодо відповідності Конституції низки положень антикорупційного законодавства. Згодом КСУ оприлюднив скандальне рішення, згідно з яким скасовується відповідальність за недостовірне декларування та саме електронне декларування. У 2021 році за даними Forbes Україна загальні статки братів Суркісів складають 260 мільйонів доларів.

Гучний виїзд за кордон

На початку повномасштабного вторгнення росії на територію України, брати Григорій та Ігор Суркіси виїхали за кордон. За даними видання "УП" у правоохоронних органах, брати Суркіси виїхали 26 лютого 2022 року разом родичами-чоловіками, які підлягають обмеженням на виїзд за кордон через загальну мобілізацію. Крім того, Суркіси задекларували понад 17 мільйонів доларів через угорських митників, але не повідомили про це українських митників. Державне бюро розслідувань (ДБР) порушило кримінальні справи проти митників, які випустили Суркісів та пасажирів їхнього авто з порушенням законодавства.

26 березня 2022 року у пресслужбі президента ФК "Динамо" Ігоря Суркіса оприлюднили переклади документів з угорської митниці, які нібито свідчать про відсутність претензій щодо декларації готівки. 22 квітня 2022 року українські прикордонники зупинили Григорія Суркіса на пункті "Краківець", оскільки він не задекларував 13 дороговартісних годинників і намагався виїхати через "зелений коридор". Невдовзі стало відомо, що нардеп поїхав до Польщі, а годинники лишилися на кордоні. У пресслужбі нардепа пояснили, що він перебуває на лікуванні в Польщі між засіданнями парламенту, а годинники лишив своєму особистому помічникові.

Що цьому передувало 

13 січня Рада позбавила мандатів Віктора Медведчука, Андрія Деркача, Рената Кузьміна, Тараса Козака та Вадима Рабіновича. Зробили це відповідно до законодавства, тому рішення не можна оскаржити. Так, за припинення повноваження Медведчука проголосували 320 депутатів, Козака - 317 за Деркача - 314 за Кузьміна - 319. Також депутати задовольнили заяву ще одного нардепа — Аксьонова – про добровільну відмову від мандату (294 голосів "за"). 6 лютого позбавили депутатських повноважень Ігоря Абрамовича. 15 лютого Королевська та Солод написали заяви про складання мандатів. Спікер парламенту Руслан Стефанчук опублікував фото їхніх заяв і наголосив, що чекає від інших втікачів такого кроку

Нагадаємо, на Донеччині затримали депутата "ОПЗЖ", який працював на російську розвідку. Крім того, нардеп Халімон міг незаконно збагатитися на 10 мільйонів гривень. 

Також Інформатор писав, кого з міністрів можуть звільнити.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube