У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
"Ця пісня про кохання, складнощі в стосунках, випробування, надію на краще попри всі негаразди та про силу рухатись далі. Глибокі емоції, текст, дещо мрійливий приспів створюють відчуття віри у світле майбутнє, де щастя можливе. P.S. Не переймайтесь, пишу пісні не тільки про історії зі свого життя, а й із життя інших людей, або ж вигадую ситуації. І ця пісня саме такого сюжету".
Держава гарантує захист прав донора крові
В Україні почесні донори мають право на отримання надбавки до пенсії. Надбавка нараховується у розмірі 10% від прожиткового мінімуму.
Як оформити таку надбавку до пенсії?
З 1 грудня проведено перерахунок надбавки, призначеної відповідно до Закону України «Про донорство крові та її компоненти».
На даний момент така надбавка становить 258,90 гривень на місяць. Цю суму мають додавати до основних виплат пенсіонера. При зміні прожиткового мінімуму надбавка збільшується на різницю між старою виплатою (до підвищення) та новою (після підвищення).
Статус почесного донора України може отримати людина, яка безкоштовно здала 40 разових максимально допустимих доз крові або 60 разових максимальних допустимих доз плазми крові.
Для призначення додаткових виплат до пенсії передбаченої Законом потрібно звертатися до територіального органу Пенсійного фонду України, при собі мати документ, який посвідчує особу (паспорт), ідентифікаційний номер та посвідчення донора.
Нагадуємо, що Донором крові або плазми крові може бути кожен дієздатний громадянин України віком від 18 років, який має вагу не менше 50 кг та пройшов відповідне медичне обстеження у медзакладі перед здачею крові і немає протипоказань, визначених МОЗ України.
Держава гарантує захист прав донора крові або компонентів крові та захист його здоров’я, а також компенсує йому витрати, пов’язані з донорством, і заохочує добровільне безоплатне донорство.
Раніше ми писали, що часто українці, які звертаються до Пенсійного фонду України для оформлення пенсії, стикаються із проблемою відсутності документів щодо розміру заробітної плати. Це стосується періодів трудової діяльності, що припала до 1 січня 2004 року.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.