Нацрада видалила файл з порадами не називати окупантів "орками": регулятор пояснив причину

Орган зазначив, що файл нібито був створений не для загального користування, а файлом скористалися російській пропагандисти

Нацрада, Армія РФ
Зараз Нацрада працює над кодексами мовлення

Національна рада з питань ТБ та радіомовлення видалила зі свого сайту файл з рекомендаціями не називати російських військових "орками" чи "руснею". Регулятор пояснив, що таке рішення було ухвалене у звʼязку з тим, що документом скористались російськи пабліки. Також Нацрада звинуватила "тих, заради кого це збиралося" у "підіграванні ворогу".

Орган пояснив, що документ було створено на основі пропозицій медіа, громадянського суспільства та інших джерел "для обговорення серед стейкхолдерів". Чи планує регулятор представити документ знов невідомо. Свою позицію регулятор висловив у пості в Facebook у четвер, 23 травня.

"Зараз файл прибрано, бо - на жаль - ним скористалися для своїх ігрищ російські і проросійські пабліки, а ті, заради кого це збиралося і систематизувалося, вчергове підіграли ворогу", - повідомили в Нацраді.

Регулятор пояснив, що документ був створений на основі великої кількості пропозицій від медіа, громадянського суспільства та інших джерел. Файл, за словами представників Нацради, "зібрав увесь наданий спектр пропозицій і підходів до цієї важливої теми".

Нацрада виступила з незвичними пропозиціями

14 травня на сайті Нацради був опублікований документ "Пропозиції до критеріїв віднесення інформації, яка розпалює ненависть та ворожнечу". В ньому регулятор рекомендував не називати російських військових "орками", "чмонями", "руснею" тощо. Пояснюється це тим, мовляв, що такі назви розпалюють ненависть і є мовою ворожнечі. Рекомендації містяться у спеціальному документі.

Як приклади таких висловнювань, які не можна використовувати, Нацрада називає слова: "чмоні", "орки", "русня/галіма русня/клята русня". Крім цього згадується "русня, яка не вміє воювати", а також вираз "та вони дебіли". Зараз Нацрада веде роботу для підготування кодексів мовлення, які мають бути створені спільно з органами співрегулювання.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube