Російські військові продовжили атаки у Вовчанську та його околицях, але без успіхів
ЗСУ просунулися на південь від Кремінної та відбили території в окупантів на північ від Харкова. Також наші військові продовжують утримувати Роботине. Російські загарбники намагалися витіснити ЗСУ з району Кринок та острова Нестрига.
Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW). Аналітики показали свіжі карти боїв.
Українські війська нещодавно відбили маргінальні території на північ від Харкова під час російських атак у цьому районі. Дані свідчать, що ЗСУ нещодавно трохи просунулися на південний схід від Лук’янців, але росіяни продовжували наземні атаки поблизу Липців.
Російські військові продовжили атаки у Вовчанську та його околицях, але підтверджених змін на лінії фронту не було. Росіяни стверджували, що російські війська просунулися до Вовчанська на глибину до 400 метрів, але в ISW не знайшли візуального підтвердження цієї заяви.
ЗСУ незначно просунулися на південь від Кремінної, але росіяни продовжують атаки уздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна. Також українські сили нещодавно незначно просунулися на північ від Білогорівки. Російські війська продовжують штурм лісових масивів на північ від Куп’янська та намагаються прорвати українську оборону біля Кислівки. Російські війська також вели штурми на північний схід від Куп’янська в районі Синьківки; на південний схід від Куп'янська поблизу Берестового і Стельмахівки; на південний захід від Сватового - Новоєгорівка, Греківка, Невське, Макіївка, Дружелюбівка, Нововодяне; на захід від Кремінної біля Тернів і Торського; і на південь від Кремінної біля Григорівки та Білогорівки.
Окупанти нещодавно просунулися на Сіверському напрямку. Геолокаційні кадри, опубліковані 22 травня, показують, що російські війська просунулися на північ від Берестового (на південний схід від Сіверська). 22 травня український Генштаб повідомив, що ЗСУ відбили російські атаки поблизу Верхньокам'янського (на південний схід від Сіверська).
Окупанти, ймовірно, просунулися поблизу Часового Яру, але жодних підтверджених змін на лінії фронту в цьому районі не було. ISW не знайшло візуального підтвердження російських заяв. Бої також тривали на схід від Часів Яру біля Іванівського та на південний схід від Часового Яру біля Кліщіївки.
Російські війська нещодавно просунулися на захід та північний захід від Авдіївки на тлі триваючих наступальних операцій. Додаткові геолокаційні кадри показують, що окупанти просувалися на захід від Бердичів (на північний захід від Авдіївки). Бої також тривали на північ від Авдіївки біля Калинового; на північний захід від Авдіївки біля Очеретиного, Новоолександрівки, Архангельського, Сокола, Новопокровського, Соловйового; і на захід від Авдіївки біля Нетайлового.
Також окупанти нещодавно просунулися на захід від Донецька. Геолокаційні кадри, опубліковані 22 і 23 травня, показують, що російські сили нещодавно просунулися на південному заході та сході Красногорівки. Бої також тривали на захід від Донецька поблизу Георгіївки та на південний захід від Донецька поблизу Новомихайлівки, Парасковіївки, Костянтинівки та Водяного.
Речник українського підрозділу, який діє поблизу Роботиного, заявив, що ЗСУ контролюють Роботине, спростувавши нещодавню заяву Міністерства оборони Росії про захоплення населеного пункту російськими військами. Він зазначив, що на околицях Роботиного діють російські військовослужбовці на байках і невеликі групи, які ведуть розвідку. 23 травня російські військкори заявили, що окупанти захопили дві невизначені позиції під час просування на північний захід від Вербового, але в ISW не знайшли підтвердження цієї заяви.
Російські війська продовжували наступ на українські позиції на лівому березі Херсонській області, в тому числі й поблизу Кринок. Підрозділи російської 76-ї повітряно-десантної дивізії (ВДВ) діють поблизу острова Нестрига в дельті річки Дніпро.
Нагадаємо, військові розповіли CNN про наступ РФ на півночі та велику загрозу для Харкова у разі захоплення Липців.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.