Нацполіція викрила шахраїв, які ошукали близько 10 тисяч українців на 15 млн гривень: як працювала схема

Читать на русском

Ідентифіковано 56 осіб, що причетні до схеми

Читать на русском
Поліція та шахраї
Нацполіція ліквідувала масштабну шахрайську схему, що діяла в 20 областях

Ідентифіковано 56 осіб, що причетні до схеми

Правоохоронці провели спеціальну операцію одразу у 20 регіонах України для ліквідації 56 учасників масштабної шахрайської схеми. Вони займалися розсиланням фішингових посиланням для викрадення банківських даних громадян. Загалом зловмисники привласнили грошей на суму близько 15 млн гривень.

Про ліквідацію схеми повідомили в Кіберполіції. В спецоперації брали участь понад 500 співробітників Нацполіції. Розслідування встановило, що загалом мережа діяла в 11 розгалужених спільнотах – закриті тематичні канали та форуми. Адміністратори цих спільнот розміщували оголошення щодо можливості “підзаробити”. Потрібно було тільки розсилати фішингові посилання. Маскували шахрайство різними способами – від обіцянки грошових виплат до продажів різних товарів.

Крім цього, фігуранти справи також шукали “жертв” на торгових онлайн-майданчиках. До прикладу, вони писали продавцям, видаючи себе за покупців. Перевівши листування в сторонні месенджери, вони надсилали фішингові посилання. Шахрайські сайти просили ввести дані банківської карти начебто для зарахування коштів. Після цього дані передавилася шахраям.

 

Попередньо встановлено, що від діяльності фігурантів постраждали близько 10 тисяч українців. Суму привласнених коштів оцінюють в 15 млн гривень, але вона не остаточна. Загалом ідентифікували 56 осіб, що причетні до схеми.

У 20 областях України проведено обшуки за місцями проживання фігурантів. Вилучену техніку та картки з доказами протиправної діяльності. Відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 190 ККУ (Шахрайство). Скоро затриманим мають оголосити про підозру.

Шахраї в Україні

У Львові засуджений чоловік виманював у людей гроші начебто на лікування військового. Для цього він створив акаунт у Facebook, де завантажив неправдиве оголошення про збір коштів для пораненого бійця. Він переконував людей скидувати йому на рахунок від 500 до 1000 гривень. Тепер він проведе за ґратами ще 5 років та 3 місяці.

Схожу схему організував чоловік у Луцьку. Він організував неправдивий збір коштів на лікування начебто своїх родичів, що потрапили в ДТП. Шахрай разом зі спільником змогли обманути двох людей на 5,9 тисяч доларів. Інших потерпілих чоловік, що таки потрапив на лаву підсудних, пограбував на 50 тисяч доларів. Цього разу він вчинив фізичну крадіжку з будинку. В підсумку його засудили на 11 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Нагадаємо, що житель Кременчука торгував на OLX іграшками та ручками з прихованими камерами, які купував на AliExpress.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.