У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Схема полягала у закупівлі трансформаторів за завищеними цінами у компанії, яку контролює громадянин Білорусі зі звʼязками в рф
Організована група на "Укрзалізниці" заволоділа 94,7 млн грн на закупівлі трансформаторів під час повномасштабної війни. Схема полягала в придбанні обладнання за завищенею вартістю у компанії, яку контролює громадянин Білорусі зі звʼязками в рф. Правоохоронцям вдалось добитися арешту 53 млн грн на рахунках фірми-постачальника.
Наразі затримано лідера, співорганізатора та двох учасників групи. Їм загрожує до 12 років тюрми з конфіскацією майна. Про це повідомила пресслужба НАБУ.
За даними слідства, з червня по грудень 2022 року лідер групи через підконтрольних посадовців "Укрзалізниці" добився обрання наперед визначеної компанії постачальником силових трансформаторів. Ця фірма продавала їх за завищеною вартістю. Затриманий організував підготовку та направлення до перевізника листа "Щодо загроз державній безпеці", який і став підставою для відхилення пропозицій інших учасників закупівлі, які були готові продати обладнання за вигіднішими цінами.
"Важливо, що компанію-переможця контролює громадянин Республіки Білорусь, який має зв’язки з рф. Цей "переможець" через зареєстровану в Болгарії контрольовану фірму-прокладку закупив трансформатори у виробника в Узбекистані та перепродав УЗ за ціною, штучно збільшеною майже вдвічі", - йдеться у повідомленні.
Через цю схему впродовж 2022-2024 років "Укрзалізниця" зазнала 94,7 млн грн збитків. Ними заволоділи учасники злочину та розпорядилися ними на власний розсуд, розповіли в НАБУ. Однак суд за клопотанням прокурорів наклав арешт на 53 млн грн на банківських рахунках компанії-постачальника.
САП уточнила, що групу очолив колишній радник Офісу президента. За даними журналіста Олега Новікова, йдеться про співробітника СБУ Артема Шила.
У березні Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) та Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) розпочали досудове розслідування щодо можливого незаконного збагачення та декларування недостовірної інформації колишнім очільником Донецької ОВА та чинного голови Антимонопольного комітету (АМКУ) Павлом Кириленком. Йдеться про збагачення його родини під час війни на мільйони гривень.
Також нещодавно НАБУ та САП завершили розслідування справи щодо розкрадання коштів при будівництві школи у селі Чукалівка в Івано-Франківській області. Придумав схему підприємець у змові з директором Управління капітального будівництва (УКБ) в регіоні ще у 2021 році. Наразі НАБУ має трьох підозрюваних.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.