Михайла Кіпермана підозрюють в організації схеми щодо розкрадання електроенергії "Укренерго" на мільйони
Національне антикорупційне бюро викликає на допит бізнесмена Михайла Кіпермана, який є бізнес-партнером Ігоря Коломойського та колишнім чоловіком Віри Брежнєвої. Його підозрюють у справі про розкрадання електроенергії "Укренерго" на суму понад 716 млн грн та легалізації цих коштів. Крім нього, на допит викликали причетного до схеми директора департаменту "Укренерго", якому раніше повідомили про підозру.
Повістки про виклик Кіпермана на допити оприлюднили на сайті НАБУ. Антикорупційний орган запланував три допити бізнесмена на січень, перший відбудеться 24 числа.
"Повістка про виклик Кіпермана Михайла Юрійовича. Вам необхідно прибути 24.01.2024 року об 10:00 до Національного антикорупційного бюро України для участі у допиті у якості підозрюваного у межах досудового розслідування кримінального провадження... за фактом заволодіння майном ПрАТ "НЕК "Укренерго" та легалізації ТОВ "Юнайтед Енерджі" майна здобутого злочинним шляхом", - йдеться в тесті повістки.
Також Кіпермана викликали на допити, які заплановані на 26 та 29 січня. Окрім нього, до НАБУ на такі самі дати викликали голову правління банку "Альянс" Юлію Фролову та директора департаменту адміністратора розрахунків "Укренерго" Дмитра Кондрашова.
За даними НАБУ, в березні 2022 року компанія "Юнайтед Енерджі", яка повʼязана з Ігорем Коломойським, закупила в "Укренерго" електроенергію на суму понад 716 млн грн. Попри наявну заборгованість компанії перед товариством, керівник відповідного департаменту "Укренерго" (Дмитро Кондрашов) не зупинив продаж електроенергії. При цьому гарантом оплати виступив один із комерційних банків ("Альянс"), а рішення про видачу гарантії голова правління (Юлія Фролова) прийняла одноосібно і з порушенням процедури.
Далі електроенергію продали реальним учасникам ринку, а отримані кошти вивели на рахунки закордонної компанії, підконтрольної організатору схеми (йдеться про Кіпермана). Гроші за поставлену електроенергію "Укренерго" не одержало. Коли ж звернулось до банка-гаранта з вимогою про погашення заборгованості, отримало відмову. НАБУ і САП змогли заарештувати 721 млн грн, які перебували на рахунках залучених до злочинної схеми компаній.
В результаті 11 січня антикорупційні органи повідомили про підозру причетним до схеми. Кваліфікація дій така:
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.