На Землю впала частинка надзвичайно високої енергії, в мільйони разів потужніша ніж в адронному колайдері

Астрономи виявили потужний промінь, походження якого не можуть встановити

Космос, енергія, світло, фізика
Джерело променя - невідоме.

Нещодавно на Землю потрапив космічний промінь надвисокої енергопотужності, найбільшої серед зафіксованих за всі часи. Його назвали на честь стародавньої японської богині Сонця - Аматерасу. Звідки він - поки невідомо, вчені не можуть встановити його джерело. 

Коли космічні промені надвисокої енергії потрапляють в атмосферу Землі, вони ініціюють каскад електромагнітного випромінювання - у так званому великому повітряному дощі. Деякі заряджені частинки в ньому рухаються майже зі швидкістю світла, створюючи тип електромагнітного випромінювання, яке можна виявити тільки спеціальними приладами. Такі є зокрема в обсерваторії Telescope Array в Юті, де Аматерасу й зафіксували. Та вперше його помітили в Японії, пише The Guardian із посиланням на Science. 

"Коли я вперше виявив це надвисокоенергетичне космічне проміння, я подумав, що це, мабуть, помилка. Оскільки воно показало безпрецедентний рівень енергії за останні три десятиліття", - розповів учений, що помітив дивний промінь.

Частинки променя Аматерасу мають енергію, що в мільйони разів перевищує енергію частинок у Великому адронному колайдері, найпотужнішому серед створених людиною й існуючих на Землі прискорювачів.

Схоже, промінь виник з так званої Місцевої порожнечі, порожньої області космосу, що межує з галактикою Чумацький Шлях.Найбільш дивним є те, що фізики не можуть простежити, звідки виходить цей промінь. Експерти припускають, що це може свідчити про:

  • набагато більше магнітне відхилення, ніж передбачалося,
  • неідентифіковане джерело в Місцевій порожнечі,
  • або неповне розуміння фізики частинок високих енергій.

Отже, поки походження цього надпотужного пучка світла залишається невідомим. Втім, експерти вважають, що його викликало щось набагато масштабніше, ніж вибух зірки. Попередній надпотужний промінь з емоційною назвою "О Боже мій!" зафіксували на Землі в 1991 році, втім, він мав значно меншу енергію, ніж Аматерасу.

"Здається, що ці події відбуваються з якихось абсолютно інших місць на небі. Це можуть бути дефекти в структурі простору-часу, чи якесь зіткнення космічних структур. Це поки що просто божевільні ідеї, тому що наразі немає загальноприйнятого пояснення", - сказав професор з університету Юти Джон Белз.

Вчені сподіваються, що частинка Аматерасу прокладе шлях для подальших досліджень, які допоможуть пролити світло на космічні промені надвисокої енергії та їхнє походження.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube