На засіданні Ради Безпеки ООН США і союзники засудили ракетні випробування КНДР, але Китай і Росія заблокували цю резолюцію

Читать на русском

Посол Північної Кореї в ООН Кім Сонг заявив, що їхні запуски є законними

Читать на русском
Засідання Ради Безпеки ООН
На екстреному засіданні Ради Безпеки ООН США, Південна Корея і Японія закликали до засудження КНДР

Посол Північної Кореї в ООН Кім Сонг заявив, що їхні запуски є законними

Сполучені Штати та їхні союзники, Південна Корея і Японія, вступили в дипломатичну суперечку з Китаєм і Росією на тлі останніх ракетних випробувань і погроз застосування ядерної зброї з боку Північної Кореї. США та їхні союзники засудили ці дії КНДР як порушення резолюцій Ради Безпеки ООН і загрозу регіональній безпеці. Але Китай і Росія постійно блокують засудження Радою Безпеки поведінки КНДР.

Як пише АР, на екстреному засіданні Ради Безпеки ООН, що відбулося 31 травня, США, Південна Корея і Японія закликали до засудження КНДР за її ракетні випробування. Росія і Китай, однак, заблокували цю резолюцію, звинувативши США та їхніх союзників у нагнітанні напруженості на Корейському півострові.

Помічник генерального секретаря ООН Халед Хіарі заявив, що суверенні держави мають право отримувати вигоду з мирної космічної діяльності, але КНДР категорично заборонено проводити запуски з використанням технології балістичних ракет, і її триваючі порушення підривають глобальні договори про ядерне роззброєння і нерозповсюдження.

"КНДР прямо заборонено здійснювати запуски з використанням технології балістичних ракет. Постійні порушення з боку КНДР підривають глобальні договори про ядерне роззброєння та нерозповсюдження", - заявив помічник генерального секретаря ООН Халед Хіарі.

У відповідь посол Північної Кореї в ООН Кім Сонг наполягав на тому, що їхні запуски є законними і пояснив такі дії масовим розгортанням стратегічних засобів і агресивними військовими навчаннями США на Корейському півострові.

На що посол Південної Кореї в ООН Джункук Хван заявив, що право на самооборону має вимагати його країна, а не КНДР. За його словами ядерна політика КНДР та її риторика «стають дедалі агресивнішими та ворожими», і Пхеньян більше не розглядає свій ядерний арсенал лише як засіб стримування Сполучених Штатів, «натомість як засіб нападу на мою країну».

Заступник посла США закликав Радбез засудити запуски КНДР і притягнути її до відповідальності.

"Але два члени Ради, Китай і Росія, постійно заважають Раді Безпеки висловитися в один голос проти поведінки КНДР, і це робить нас усіх менш безпечними", - сказав він.

Запуски ракет і супутників КНДР

Від початку 2022 року Корейська Народно-Демократична Республіка (офіційна назва Північної Кореї) запустила понад 100 ракет із використанням забороненої технології в міру просування своєї програми створення ядерної зброї. У відповідь США та їхні союзники проводять дедалі більшу кількість військових навчань.

Нещодавно Північна Корея запустила ще один розвідувальний супутник. Проте до орбіти він не дістався. Апарат вибухнув невдовзі після запуску. Зазначається, що спроба запуску відбулася через кілька годин після того, як Пхеньян заявив, що планує до 4 червня вивести на орбіту свій другий розвідувальний супутник. Запуск відбувся через кілька годин після того, як Китай, Південна Корея та Японія завершили рідкісний тристоронній саміт у Сеулі.

Це була вже не перша спроба КНДР запустити супутник-шпигун. Так, наприкінці листопада минулого року Північна Корея повідомила про успішний запуск балістичної ракети із супутником-шпигуном на борту. Супутник-шпигун вийшов на орбіту. То була третя спроба запустити супутник після двох невдалих.

Як писали ЗМІ, вдала спроба запуску супутника-шпигуна відбулася після візиту Кім Чен Ина до Росії у вересні 2023 року. Повідомлялося, що після переговорів між лідерами Північна Корея надіслала дані про ракети-носії, які використовували під час двох попередніх запусків супутників, а Росія запропонувала свій аналіз цих даних.

Нагадаємо, Росія та КНДР можуть разом готувати масштабну військову провокацію. Орієнтовно, вона запланована на жовтень 2024 року. Мета - вплинути на результат виборів у США.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.