Ласкаво просимо на Слов'янський Балаган «Трампампум», де Еммануель Макрон, принц Вільям, Олаф Шольц і багато інших вряди-годи поміняють свої серйозні капелюхи на святкові корони. А також Елон Маск, який вжився в роль рок-зірки і став... ну, Елоном!
Втрата однієї станції радіаційного моніторингу не має прямого впливу на безпеку ЗАЕС
Через обстріли, які сталися минулого тижня, на Запорізькій АЕС повністю зруйновано станцію моніторингу радіації. Ця споруда розташована неподалік АЕС і слугує для збору інформації про рівень забруднення радіацією. Вона є часиною складнішої системи ядерної безпеки на ЗАЕС.
Про руйнування станції радіаційного моніторингу повідомив гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі. Він додав, що сама станція розташована за 16 кілометрів від ЗАЕС. Зв'язок з нею було втрачено у понеділок, 24 червня. Через безпекову ситуацію команда Гроссі не змогла дістатися до неї.
Гроссі також підкреслив, що втрата цієї станції не матиме значного впливу на роботу ЗАЕС. Однак він додав, що станція є складовою системи ядерної безпеки на цьому об'єкті.
"Але вона є частиною безперервної ерозії низки заходів безпеки під час війни, що залишається джерелом глибокого занепокоєння", - додав він.
Гендиректор МАГАТЕ зазначив, що за війну втрачені 4 з 14 таких станцій моніторингу. Усі вони розташовані у 30-кілометровій зоні довкола ЗАЕС.
Центр національного спротиву повідомив, що російські військові перетворили окуповану ЗАЕС на базу для чеченських бойовиків, облаштувавши там навіть тир. Російські війська запускають дрони-камікадзе над ядерними реакторами. Відеодокази, які отримала українська розвідка, свідчать про це.
Згідно з доповіддю Міністерства енергетики США, наразі диспетчерське управління ЗАЕС здійснюється лише однією людиною. Це свідчить про критичний дефіцит кваліфікованого персоналу, що робить експлуатацію станції ще більш ризикованою.
Як пишуть журналісти, перезапуск ЗАЕС під російським контролем несе значні ризики для ядерної безпеки не лише України, а й сусідніх країн. Міжнародна спільнота повинна вжити заходів, щоб запобігти цьому небезпечному сценарію та гарантувати безпеку Запорізької атомної електростанції.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.