«За нинішніх обставин говорити про припинення вогню просто нереалістично»
«Каштан»- оновлена версія такої важливої композиції. Сьогодні вона звучить по-новому — через рок, через біль і надію, через серце. Це пісня про наші міста. Про людей. Про мрію, яка не зникає… навіть під звуками сирен.
Сміливці намагалися переплисти річку Тису, та це ледь не коштувало їм життів
Військові Держприкордонслужби врятували двох чоловіків, які намагалися нелегально потрапити в Україну. Обидва - мешканці Закарпаття, які переходили з Румунії, поза легальними пунктами перетину кордону. Закарпатці намагалися переплисти річку Тису, через що ледь не втопилися.
Втім, прикордонникам вдалося врятувати "плавців". Наразі їхньому життю нічого не загрожує, кажуть в пресслужбі ДПСУ.
За даними Держприкордонслужби, інцидент мав місце в суботу, 30 грудня. Двоє чоловіків, які були родом з Закарпаття, намагалися не втекти з України, як роблять багато інших, а навпаки - потрапити на її територію.
З невідомих причин користуватися легальними пунктами пропуску чоловіки не захотіли. Для переправлення через кордон з румунського боку була обрана гірська річка Тиса.
Чоловіки підготувалися до "подорожі", закупивши необхідне споряддя. Однак все пішло не за планом.
"Обидва "озброїлися" гідрокостюмами, проте з перших хвилин занурення втратили сили через холодну та потужну течію. Першого відкинуло на румунський берег, його витягли румунські прикордонники. Другого – на український, але самостійно вибратися з води він не міг. Прикордонники витягнули "дайвера" та доправили у підрозділ, де надали сухий одяг та зігріли", - сказано в пресрелізі.
Зазначимо, що представники ДПСУ повідомили про двох врятованих чоловіків. Однак в тексті йдеться лише про одного, а про іншого відомо, що того витягли з води румунські прикордонники. Скоріше за все, після того, як "підводник" прийшов до тями, колеги з Румунії просто передали його українській стороні.
"Просимо не наражати себе на небезпеку. Гірські річки небезпечні!" - резюмується в пресрелізі ДПСУ.
Зазначимо, що вищеописаний випадок є, скоріше, досить нетиповим. Найчастіше прикордонники ловлять в такий спосіб тих чоловіків, які хочуть втекти з України. А от нелегали, які бажають, навпаки, потрапити на українську територію - це вже щось новеньке.
І все-таки основний контингент ДПСУ - це чоловіки, що намагаються покинути державу. Деякі роблять це відносно легально: через пропускні пункти. Втім, нерідко люди підроблюють документи, аби виїхати. За рік, що минає, прикордонники відмовили у перетині кордону понад 45 тисячам українців - нерідко через підозрілі або недійсні документи.
Ще одна категорія - втікачі-нелегали. Вони намагаються переплисти ту чи іншу річку, перейти кордон через ліс чи гори тощо. В 2023 році ДПСУ затримала понад 8 тисяч таких чоловіків.
Втім, наразі навіть повний порядок з документами не гарантують виїзд за кордон. Зокрема, 30 грудня в мережі стали з'являтися повідомлення про великі черги на кордоні з Польщею. Користувачі скаржаться на те, що перестали випускати навіть багатодітних батьків чи інвалідів другої та третьої груп. В ДПСУ, втім, заявляють про те, що все нібито працює в штатному режимі як і завжди - хоча українці прямо з черг на кордонах кажуть про інше.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.