Проблеми з виїздом чоловіків за кордон: у ДПСУ пояснили, що відбувається

Читать на русском

Від початку 2023 року на кордоні було відмовлено у виїзді майже 50 тисячам українців

Читать на русском
Перетин кордону
У ДПСУ пояснили, чому не випускають чоловіків за кордон. Колаж: Інформатор

Від початку 2023 року на кордоні було відмовлено у виїзді майже 50 тисячам українців

У мережі поширюється інформація про те, що на кордоні не випускають чоловіків, які мають право на виїзд. Речник Держприкордонслужби Андрій Демченко пояснив ситуацію. За його словами, прикордонники вимагають довідку від ТЦК.

Про це він сказав у коментарі “24 каналу”. Він зазначив, що все відбувається відповідно до чинного законодавства, зокрема і Правил перетину кордону для громадян України.

“Правилами чітко визначені категорії і умови за якими громадяни можуть перетинати кордон. Звісно прикордонники ретельно вивчають документи, які б давали підстави для виїзду людини”, – підкреслив Демченко.

Він зазначив, що люди часто намагаються спекулювати умовами перетину кордону. Зокрема, можуть використовувати підроблені або фіктивні документи.

За його словами, з початку 2023 року на кордоні відмовили у виїзді майже 50 тисячам українців. Крім того, викрили 3 тисячі підроблених документів.

Також стало відомо, що на пункті пропуску в Ужгороді утворилися великі черги після новин про "нововведення". За словами кореспондента "Украина Сейчас",  середній час очікування автомобіля до пункта пропуску складає близько 6 годин. Деякі автівки розвертаються, не дочекавшись, а деякі вже розвертають прикордонники на КПП.

Проблеми на кордоні

Раніше стало відомо, що останнім часом в Україні фіксуються проблеми з виїздом чоловіків на кордоні з Польщею. Багатьом відмовляють у перетині кордонів навіть за наявності документів, які дають таке право. Влада офіційно не коментувала ситуацію.

Користувачі профільних груп у Facebook скаржаться на великі черги на КПП. Пишуть, що прикордонники перестали випускати з країни чоловіків з інвалідністю третьої групи. Розвертають також тих, хто супроводжує інвалідів.

Держприкордонслужба України у відповідь на це запевняє, що правила перетину державних кордонів для людей з інвалідністю третьої групи не змінювалися. Всі новини про це є лише "чутками з соцмереж". При цьому в ДПСУ підтвердили, що здійснюють ретельні перевірки кожного такого громадянина.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.