На Волині спіймали митників, які заробляли незаконним імпортом - НАБУ

Читать на русском

Службовці Волинської митниці маскували імпортовані цінні товари товарами зі значно меншою вартістю

Читать на русском
НАБУ
Правоохоронці повідомили про підозру десятьом учасникам схеми

Службовці Волинської митниці маскували імпортовані цінні товари товарами зі значно меншою вартістю

На Волинській митниці антикорупційні органи "прикрили" схему незаконного ввезення в Україну дорогих товарів, зокрема техніки та одягу. Її учасники, серед яких є митники, завдали державі понад 475 млн грн збитків. Загалом затримали десятьох людей, їм повідомили про підозру.

Про це повідомила пресслужба Національного антикорупційного бюро України. Зазначається, що у середу, 8 листопада, в зоні діяльності Волинської митниці НАБУ і САП викрили та припинили діяльність злочинної організації.

За даними слідства, схему організував колишній працівник правоохоронних органів. Він та службові особи Волинської митниці незаконно ввозили високоліквідні товари (мобільні телефони, комп’ютерну техніку, одяг відомих виробників тощо) через міжнародний пункт пропуску "Ягодин".

Телефони, які незаконно ввезли в Україну
Телефони, які незаконно ввезли в Україну

Імпортовані цінні товари вони маскували товарами зі значно меншою вартістю. Службовці Волинської митниці, зокрема, забезпечували митне оформлення товарів без належного здійснення митних формальностей, складали підроблені акти про проведення митних оглядів та вносили до автоматизованої системи митного оформлення "Інспектор" неправдиву інформацію.

Вилучені кошти під час обшуків
Вилучені кошти під час обшуків

Про підозру повідомили десятьом особам, дії яких кваліфіковані за ч. 1 ст. 255, ч. 2, 3 ст. 212, ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 366 КК України. Йдеться про:

  • п’ятьох службових осіб Волинської митниці;
  • п’ятьох фізичних осіб.

"Організатора злочинної організації затримано в порядку ст. 208 КПК України", - кажуть в НАБУ.

Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжних заходів. Тривають слідчі дії тривають, НАБУ і САП встановлюють інших можливих учасників схеми.

Незаконні схеми на українських митницях

У Житомирській області 12 працівників Держмитслужби організували схему, задавши збитків державі на майже 40 мільйонів гривень. Вони брали хабарі та розмитнювали вантажівки з країн Євросоюзу з підробленими документами.

Їхню справу вже передали до суду. Якщо суд визнає цих людей винними, їм загрожують багатотисячні штрафи із конфіскацією майна та забороною обіймати посади упродовж кількох років або ж ув'язнення до п'яти років.

Також раніше в аеропорту "Одеса" затримали начальника одного з митних постів та його заступника. Вони налагодили схему отримання хабарів: брали гроші за безперешкодне оформлення імпортованих товарів та обіцяли не створювати штучних перешкод під час розмитнення. Їм повідомили про підозру.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.