"На випадок, якщо росіяни відчайдушно рвонуть": Україна зосереджує армію вздовж кордону з Придністров'ям

Читать на русском

Українські сили зосереджені вздовж кордону із невизнаним Придністров'ям для того, щоб діяти адекватно до ймовірної загрози.

Читать на русском
"На випадок, якщо росіяни відчайдушно рвонуть": Україна зосереджує армію вздовж кордону з Придністров'ям
Керівник об’єднаного пресцентру ОК "Південь" Наталія Гуменюк розповіла про загрозу з Придністров'я

Українські сили зосереджені вздовж кордону із невизнаним Придністров'ям для того, щоб діяти адекватно до ймовірної загрози.

Після того, як росіяни запустили фейк про атаку ЗСУ на Придністров‘я, керівниця об’єднаного пресцентру ОК "Південь" Наталія Гуменюк пояснила, що Україна реагуватиме адекватно до загрози, тому й стягнула армію до кордонів на той випадок, якщо ворожі війська таки "рвонуть".

В ефірі телемарфону Гуменюк також пояснила, що росіяни ніяк не зможуть здійснити висадку свого десанту, бо для цього їхнім літакам фізично необхідно перетнути повітряний простір нашої країни.

"Висадка десанту в Придністров’ї неможлива апріорі, адже це необхідно пересікти повітряний простір або країн НАТО, або безпосередньо України. Ну хто ж їм дозволить! Ті сили, які зараз там зосереджені на самій території Придністров’я, скоріш за все, з глибоким подивом спостерігають за тими повідомленнями щодо їх потужності, які розповсюджує російська пропаганда. Ми зі свого боку і кордону, і позиції розуміємо, що наша відсіч буде абсолютно потужною. Наші сили зосереджені вздовж кордону адекватні тій загрозі, яка гіпотетично можлива, якщо вони відчайдушно рвонуть", – наголосила Гуменюк.

 Загроза з Придністров'я

Навесні 2022 року українська та британська розвідки попереджали про ймовірну ескалацію у невизнаному Придністров'ї. Як відомо, там розміщуються військові підрозділи рф, які від 2014 року не мають ні сполучення з росією, ні постачання.

Міністр закордонних справ Молдови Ніку Попеску заявив, що його країна добиватиметься виведення російських військ із Придністров'я мирним шляхом.

Євросоюз заявив про солідарність з Молдовою та підтвердив свою непохитну підтримку суверенітету та територіальної цілісності Республіки Молдова в межах її міжнародно визнаних кордонів та особливого статусу Придністровського регіону.

Сценарії врегулювання Придністровського конфлікту українські та молдовські урядовці обговорюють вже давно. У вересні директор Служби інформації та безпеки Молдови Александр Мустяцея заявив, що говорити про якість стратегії щодо цього питання ще зарано. Однак, головним в цій історії є те, що й Україна і Молдова готова допомагати одна одній звільнити окуповані росією території. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.