"На випадок, якщо росіяни відчайдушно рвонуть": Україна зосереджує армію вздовж кордону з Придністров'ям

Українські сили зосереджені вздовж кордону із невизнаним Придністров'ям для того, щоб діяти адекватно до ймовірної загрози.

"На випадок, якщо росіяни відчайдушно рвонуть": Україна зосереджує армію вздовж кордону з Придністров'ям
Керівник об’єднаного пресцентру ОК "Південь" Наталія Гуменюк розповіла про загрозу з Придністров'я

Після того, як росіяни запустили фейк про атаку ЗСУ на Придністров‘я, керівниця об’єднаного пресцентру ОК "Південь" Наталія Гуменюк пояснила, що Україна реагуватиме адекватно до загрози, тому й стягнула армію до кордонів на той випадок, якщо ворожі війська таки "рвонуть".

В ефірі телемарфону Гуменюк також пояснила, що росіяни ніяк не зможуть здійснити висадку свого десанту, бо для цього їхнім літакам фізично необхідно перетнути повітряний простір нашої країни.

"Висадка десанту в Придністров’ї неможлива апріорі, адже це необхідно пересікти повітряний простір або країн НАТО, або безпосередньо України. Ну хто ж їм дозволить! Ті сили, які зараз там зосереджені на самій території Придністров’я, скоріш за все, з глибоким подивом спостерігають за тими повідомленнями щодо їх потужності, які розповсюджує російська пропаганда. Ми зі свого боку і кордону, і позиції розуміємо, що наша відсіч буде абсолютно потужною. Наші сили зосереджені вздовж кордону адекватні тій загрозі, яка гіпотетично можлива, якщо вони відчайдушно рвонуть", – наголосила Гуменюк.

 Загроза з Придністров'я

Навесні 2022 року українська та британська розвідки попереджали про ймовірну ескалацію у невизнаному Придністров'ї. Як відомо, там розміщуються військові підрозділи рф, які від 2014 року не мають ні сполучення з росією, ні постачання.

Міністр закордонних справ Молдови Ніку Попеску заявив, що його країна добиватиметься виведення російських військ із Придністров'я мирним шляхом.

Євросоюз заявив про солідарність з Молдовою та підтвердив свою непохитну підтримку суверенітету та територіальної цілісності Республіки Молдова в межах її міжнародно визнаних кордонів та особливого статусу Придністровського регіону.

Сценарії врегулювання Придністровського конфлікту українські та молдовські урядовці обговорюють вже давно. У вересні директор Служби інформації та безпеки Молдови Александр Мустяцея заявив, що говорити про якість стратегії щодо цього питання ще зарано. Однак, головним в цій історії є те, що й Україна і Молдова готова допомагати одна одній звільнити окуповані росією території. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube