"Президент чітко дав зрозуміти обом сторонам: якщо прямий діалог не розпочнеться в найкоротші строки, то США мають піти з цього конфлікту - що б це не означало..."
Робота "100 років" за віршем видатного українського поета Василя Стуса нагадує про тривалу боротьбу українців за свободу, сильний дух нашого народу, що не був зломлений попри найтяжчі випробування.
Наші вчені зможуть наблизитися до розгадування таємниць морського їжака
На станції «Академік Вернадський» в біолога Сергія Глотова з’явився новий підопічний. Це – антарктичний морський їжак (їжак-енерджайзер).
Про це повідомляє Інформатор із посиланням на Національний антарктичний науковий центр.
Він є типовим мешканцем мілководдя Південного океану: зустрічається на глибинах до 250 м, тоді як середня глибина океану становить 4000-5000 м. Цей їжак – дуже яскравий. Його колір варіюється від насичено-червоного до темно-фіолетового. Розмір досить невеликий, до 5 см, а харчується він переважно морськими водоростями.
Цікаві факти про цю морську істоту:
Еволюція антарктичного їжака стала додатковим доказом, що колись Антарктида і Південна Америка були єдиним континентом. Його найближчі родичі серед морських їжаків – Paracentrotus lividus і Loxechinus albus – зараз проживають у найпівденнішій частині Південної Америки. Ці три види розділилися від 35 до 25 мільйонів років тому, що збігається з періодом, коли крижаний континент відокремився від Південної Америки.
Личинки цього морського їжака мають надзвичайну швидкість метаболізму. Вони використовують енергію у 25 раз ефективніше, ніж інші організми. За рахунок чого це відбувається – поки залишається загадкою, адже тварина живе в надзвичайно холодному середовищі, а метаболічні процеси мають тенденцію сповільнюватися, коли температура знижується. Якщо цю здатність до надефективного використання білка можна було б передати за допомогою генетичних маніпуляцій іншим організмам – таким, як молюски, устриці або риби – це могло б значно змінити продуктивність аквакультури.
«Ось такий він – загадковий і цікавий антарктичний морський їжак. Тепер, коли його представники мешкають в лабораторії «Вернадського», наші вчені теж зможуть наблизитися до розгадування його таємниць», – розповіли в науковому центрі.
Нагадаємо, полярники показали різнобарвний світанок над станцією «Академік Вернадський»: відео.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.