"Запроси мене у сни" - це фанатське відео створено в рамках хакатону АІрі для гурту ДРУГА РІКА за допомогою нейромереж, над ним працювало 42 кріейтора!
Наші вчені зможуть наблизитися до розгадування таємниць морського їжака
На станції «Академік Вернадський» в біолога Сергія Глотова з’явився новий підопічний. Це – антарктичний морський їжак (їжак-енерджайзер).
Про це повідомляє Інформатор із посиланням на Національний антарктичний науковий центр.
Він є типовим мешканцем мілководдя Південного океану: зустрічається на глибинах до 250 м, тоді як середня глибина океану становить 4000-5000 м. Цей їжак – дуже яскравий. Його колір варіюється від насичено-червоного до темно-фіолетового. Розмір досить невеликий, до 5 см, а харчується він переважно морськими водоростями.
Цікаві факти про цю морську істоту:
Еволюція антарктичного їжака стала додатковим доказом, що колись Антарктида і Південна Америка були єдиним континентом. Його найближчі родичі серед морських їжаків – Paracentrotus lividus і Loxechinus albus – зараз проживають у найпівденнішій частині Південної Америки. Ці три види розділилися від 35 до 25 мільйонів років тому, що збігається з періодом, коли крижаний континент відокремився від Південної Америки.
Личинки цього морського їжака мають надзвичайну швидкість метаболізму. Вони використовують енергію у 25 раз ефективніше, ніж інші організми. За рахунок чого це відбувається – поки залишається загадкою, адже тварина живе в надзвичайно холодному середовищі, а метаболічні процеси мають тенденцію сповільнюватися, коли температура знижується. Якщо цю здатність до надефективного використання білка можна було б передати за допомогою генетичних маніпуляцій іншим організмам – таким, як молюски, устриці або риби – це могло б значно змінити продуктивність аквакультури.
«Ось такий він – загадковий і цікавий антарктичний морський їжак. Тепер, коли його представники мешкають в лабораторії «Вернадського», наші вчені теж зможуть наблизитися до розгадування його таємниць», – розповіли в науковому центрі.
Нагадаємо, полярники показали різнобарвний світанок над станцією «Академік Вернадський»: відео.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.