Головна
Наука
14:48, 15 Червня
Информатор UA

Интро

На станції Академік Вернадський в біолога Сергія Глотова зявився новий підопічний. Це антарктичний морський їжак (їжак-енерджайзер). Про це повідомляє Інформатор із посиланням на Національний антарктичний науковий центр. Він є типовим мешканцем мілководдя Південного океану: зустрічається на глибинах до 250 м, тоді як середня глибина океану становить 4000-5000 м. Цей їжак дуже яскравий. Його колір варіюється від насичено-червоного до темно-фіолетового. Розмір досить невеликий, до 5 см, а харчується він переважно морськими водоростями. Цікаві факти про цю морську істоту: Еволюція антарктичного їжака стала додатковим доказом, що колись Антарктида і Південна Америка були єдиним континентом. Його найближчі родичі серед морських їжаків Paracentrotus lividus і Loxechinus albus зараз проживають у найпівденнішій частині Південної Америки. Ці три види розділилися від 35 до 25 мільйонів років тому, що збігається з періодом, коли крижаний континент відокремився від Південної Америки. Личинки цього морського їжака мають надзвичайну швидкість метаболізму. Вони використовують енергію у 25 раз ефективніше, ніж інші організми. За рахунок чого це відбувається поки залишається загадкою, адже тварина живе в надзвичайно холодному середовищі, а метаболічні процеси мають тенденцію сповільнюватися, коли температура знижується. Якщо цю здатність до надефективного використання білка можна було б передати за допомогою генетичних маніпуляцій іншим організмам таким, як молюски, устриці або риби це могло б значно змінити продуктивність аквакультури. Ось такий він загадковий і цікавий антарктичний морський їжак. Тепер, коли його представники мешкають в лабораторії , наші вчені теж зможуть наблизитися до розгадування його таємниць, розповіли в науковому центрі. Фото: Сергій Глотов Нагадаємо, полярникипоказали різнобарвний світанок над станцієюАкадемік Вернадський: відео. Підписуйтесь на нашTelegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналіІнформатор Live. Підписатися на канал у Viber можнатут.

На станції «Академік Вернадський» оселився антарктичний морський їжак: в чому його унікальність

Читать на русском
На станції «Академік Вернадський» оселився антарктичний морський їжак: в чому його унікальність

Наші вчені зможуть наблизитися до розгадування таємниць морського їжака

На станції «Академік Вернадський» в біолога Сергія Глотова з’явився новий підопічний. Це – антарктичний морський їжак (їжак-енерджайзер).

Про це повідомляє Інформатор із посиланням на Національний антарктичний науковий центр.

Він є типовим мешканцем мілководдя Південного океану: зустрічається на глибинах до 250 м, тоді як середня глибина океану становить 4000-5000 м. Цей їжак – дуже яскравий. Його колір варіюється від насичено-червоного до темно-фіолетового. Розмір досить невеликий, до 5 см, а харчується він переважно морськими водоростями.

Цікаві факти про цю морську істоту:

Еволюція антарктичного їжака стала додатковим доказом, що колись Антарктида і Південна Америка були єдиним континентом. Його найближчі родичі серед морських їжаків – Paracentrotus lividus і Loxechinus albus – зараз проживають у найпівденнішій частині Південної Америки. Ці три види розділилися від 35 до 25 мільйонів років тому, що збігається з періодом, коли крижаний континент відокремився від Південної Америки.

Личинки цього морського їжака мають надзвичайну швидкість метаболізму. Вони використовують енергію у 25 раз ефективніше, ніж інші організми. За рахунок чого це відбувається – поки залишається загадкою, адже тварина живе в надзвичайно холодному середовищі, а метаболічні процеси мають тенденцію сповільнюватися, коли температура знижується. Якщо цю здатність до надефективного використання білка можна було б передати за допомогою генетичних маніпуляцій іншим організмам – таким, як молюски, устриці або риби – це могло б значно змінити продуктивність аквакультури.

«Ось такий він – загадковий і цікавий антарктичний морський їжак. Тепер, коли його представники мешкають в лабораторії «Вернадського», наші вчені теж зможуть наблизитися до розгадування його таємниць», – розповіли в науковому центрі.

Фото: Сергій Глотов

Нагадаємо, полярники показали різнобарвний світанок над станцією «Академік Вернадський»: відео.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ФОТОРЕПОРТАЖІ

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.