На сайті МЗС Фінляндії зʼявився окремий розділ для добровольців, що хочуть воювати в Україні

У Фінляндії не є злочином добровільна участь у Збройних силах України

фінляндія
Громадяни Фінляндії за бажанням можуть воювати в Україні

На сайті Міністерства закордонних справ Фінляндії з'явився розділ з інформацією для своїх громадян, які вирішили добровольцями воювати у силах оборони України. На сторінці можна почитати відповіді на найбільш поширені запитання. Зокрема, наголошується, що держава не забороняє громадянам брати участь у війні в Україні на боці ЗСУ.

Про це йдеться на сайті МЗС Фінляндії. Охочі поїхати воювати в Україну можуть дізнатися, чи загрожує добровольцям якась відповідальність у Фінляндії, на що слід звернути увагу спочатку. А також є пояснення, як діяти в таких ситуаціях як поранення, полон, зникнення безвісти, повернення речей загиблих добровольців, посмертні виплати, документальні процедури у Фінляндії у разі загибелі бійця.

"У Фінляндії не є злочином добровільна участь у Збройних силах України. Національне законодавство Фінляндії чи міжнародне гуманітарне право не обмежують добровільний вступ до українських збройних сил. На добровольця, який вступив до лав Збройних Сил України, поширюється дія законодавства України та міжнародного гуманітарного права", - йдеться на сайті.

Втім наголошується, що громадянам Фінляндії загрожує відповідальність на батьківщині, якщо з’являться підозри у їхній причетності до воєнних злочинів в Україні. Також фінів попереджають, що іноземні бійці-добровольці зазвичай підписують контракт зі Збройними Силами України на три роки. Мінімальний термін становить шість місяців.

Набір добровольці до лав ЗСУ за кордоном

В польському Любліні діє рекрутинговий центр при генконсульстві України. Нещодавно стало відомо, що центр підготовки у Любліні отримав заявки від українців з 30 країн світу. Найбільшу кількість людей зафіксували з Польщі та Чехії.

Перші добровольці підписали контракти у листопаді 2024. Легіонери, які доєднуються до ЗСУ зможуть вільно перетинати кордон України, щоб виїхати у відпустку або на ротацію. Про це повідомляв генеральний консул України в Любліні Олег Куць. За його словами, Український легіон також пропонує грошову винагороду за участь. Після підписання контракту, добровольці проходять підготовку під керівництвом Міністерства оборони Польщі. Їх екіпірують і відправляють на фронт для виконання бойових завдань на час дії контракту.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube