Дослідники роблять свої останні відкриття на римських руїнах Помпеї.
Вчені зробили чергове дивовижне відкриття на розкопках знищеного вулканом міста Помпеї. Там знайшли артефакти стародавньої доби, а саме 13 фігурок з жахливого міфу, в якому є все - нерозділене кохання, мстиві боги та кастрація.
Реліквії нещодавно знайшли дослідники з Археологічного парку Помпеї. Це давньоримське місто було зруйноване сильним виверженням вулкана майже дві тисячі років тому. Розкопки в цій важливій частині колись спаленого міста все ще тривають – і все ще приносять кілька приголомшливих відкриттів, йдеться в публікації IFLScience.
З вулканічних уламків Помпеї археологи відновили понад десяток невеличких статуй. Колекцію з 13 теракотових фігурок нещодавно виявили приблизно під 2 метрами пемзи. Це пориста вулканічна порода, що утворюється, коли з вулкана виривається лава з дуже високим вмістом води та газів.
Дослідники підозрюють, що деякі з фігур можуть зображати міф про Кібелу та Аттіса. Ця дивна історія мала певне значення в давньогрецькій та римській культурах. Локацію, де знайшли статуетки, історики називають будинком Леди, бо там на стіні збереглася фреска із зображенням Зевса, який перекинувся на лебедя, щоб зґвалтувати спартанку.
Тим часом існує кілька переказів міфу про Кібелу та Аттіса. За одним з них могутня богиня материнства Кібела, пов’язана з родючістю та природою, закохалася в красивого юнака Аттіса. Однак той закохався в іншу, що викликало ревнощі Кібели. Її лють зводить Аттіса з розуму, змушуючи його каструвати та вбити себе під сосною.
Поглинена докорами сумління, Кібела переконує богів перетворити Аттіса на сосну, оточену фіалковими квітами, що дозволить йому жити вічно. Це часто тлумачать як алегорію циклічної природи життя, відродження та оновлення пір року на планеті.
У той час як греко-римський світ був наповнений химерними історіями про подібні трагедії, реальність Помпеї, можливо, навіть драматичніша за вигадку, вважають науковці.
Стародавнє римське місто було знищено під час виверження вулкана Везувій у 79 році нашої ери, убивши тисячі людей у поселенні та сусідніх містах. Виверження викинуло на регіон понад 6 метрів попелу та інших вулканічних уламків. Попри руйнації, попіл зберігав поселення протягом століть, надаючи сучасним вченим чітке уявлення про повсякденне життя стародавніх римлян.
Помпеї найбільше відомі своїми культовими кам’яними тілами, які показують жителів міста посеред їхньої жахливої смерті. Однак ці об’єкти насправді не є скам’янілими залишками стародавніх часів, а витвором винахідливості археологів XIX століття.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.