Ці семеро померли інакше. Учені точно визначили причину смерті жителів Помпеї

Новий аналіз додає достовірності теорії про те, що деякі з них задихнулися в хмарах отруйного газу

Вулкан та гіпсовий зліпок
Досі точиться багато суперечок про те, як загинули ці люди

Під час розкопок у Помпеях було знайдено останки понад тисячу жертв виверження Везувія 79 р. н.е. Але досі точиться багато суперечок про те, як загинули ці люди. Новий аналіз додає достовірності теорії про те, що принаймні деякі з них задихнулися в хмарах отруйного газу та попелу, вивергнутих вулканом.

Міжнародна група у новому дослідженні проаналізувала останки семи людей, використовуючи інноваційну техніку, яка називається портативною рентгенівською флуоресценцією, і дійшла висновку, що вони, ймовірно, померли внаслідок ядухи. Команда вивчила сім гіпсових зліпків, створених шляхом заливання гіпсу в порожнечі, залишені тілами, що розклалися. Та за допомогою неінвазивного рентгенівського аналізу їм вдалося визначити склад як кісток, так і гіпсу, а потім порівняти їх з іншими обгорілими кістками з некрополів Риму і Валенсії.

"Спалення кісток, знайдених у Помпеях, сталося після того, як жертви були вже мертві, подібно до кремації", - дійшла висновку команда.

Тіла, які вони досліджували, лежали в розслабленому становищі, зазвичай на спині або на боці, а деякі люди прикрилися шматками одягу, що дозволяє припустити, що вони померли від задухи і, можливо, намагалися перешкодити собі вдихати попіл.

"Коли їхні кістки постраждали від впливу високих температур, спричинених пірокластичними хвилями та потоками магми, жертви вже померли, ймовірно, від вдихання токсичних газів", - сказав у своїй заяві доктор Льоренс Алапонт, один із авторів дослідження.

Доктор Джанні Галлелло та доктор Лоренс Алапонт аналізують один із гіпсових зліпків Помпеї за допомогою портативної рентгенівської флуоресценції
Доктор Джанні Галлелло та доктор Лоренс Алапонт аналізують один із гіпсових зліпків Помпеї за допомогою портативної рентгенівської флуоресценції

"Жертви при спробі до втечі дуже швидко задихнулися, а також були швидко покриті попелом", - пояснив автор дослідження доктор Джанні Галелло.

Дослідники намагалися наголосити, що ці результати не обов'язково означають, що всі жертви Помпеї померли таким чином.

"Цілком ймовірно, що катастрофічне виверження забрало життя людей по-різному", - пишуть вони. "Узагальнювати та підтримувати єдину гіпотезу смерті стає надто спрощеним підходом"

Було висловлено припущення, що крім задухи жертви могли бути перегріті до смерті, при цьому їх тілесні рідини випарувалися під впливом сильної спеки першої пірокластичної хвилі. Інші теорії припускають, що вони померли ще більш жахливою і тривалою смертю, по суті, будучи запеченими живцем, або що вони могли страждати від поступового зневоднення через різке підвищення температури. Але одне недавнє дослідження показало, що перша хвиля гарячого газу могла перетворити мозок людини на скло.

Команда сподівається, що продовжуючи використовувати портативну рентгенівську флуоресценцію для неінвазивного аналізу останків у Помпеях, вони зможуть більше дізнатися про останні хвилини життя мешканців міста і, можливо, покласти край дебатам навколо їхньої смерті.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube