Cубсидія за фактичним місцем проживання не може одночасно бути призначена і за місцем фактичного проживання, і за місцем реєстрації
Субсидія може призначатися одному із членів домогосподарства, які не зареєстровані в будинку чи квартирі, але орендують їх. Для оформлення субсидії потрібен договір наймання. Проте, якщо людина є внутрішньо переміщеною особою, то житлову субсидію може бути призначено і без укладеного договору оренди житла. У такому випадку потрібно звернутися з заявою до Пенсійного фонду України у будь-який зручний спосіб. Про це 7 листопада повідомили в Мінсоцполітики.
“Якщо ви вагаєтесь, чи оформлювати субсидію, бо боїтесь зіштовхнутися з бюрократичними перепонами, то нагадуємо: наразі діє спрощений механізм звернення, без збирання довідок і витрачання часу на заповнення декларації. Заявник може подати спрощене звернення, а заяву і декларацію оформить Пенсійний фонд України на підставі інформації з офіційних реєстрів”, - йдеться в повідомленні Мінсоцполітики.
Подати спрощене звернення для призначення субсидії можна:
Для заповнення заяви треба мати кваліфікований електронний підпис (КЕП). Отримати КЕП можна в будь-якому акредитованому центрі сертифікації ключів.
Розмір субсидії — це різниця між вартістю всіх комунальних послуг з урахуванням соціального нормативу та розміром обов’язкового платежу. Обов’язковий відсоток платежу для кожної сім’ї розраховується індивідуально за встановленою формулою:
Держава може відшкодовувати витрати на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового пального і скрапленого газу. Зокрема внески:
Житлова субсидія на придбання твердого та рідкого пічного побутового пального надається один раз на рік. Вона призначається, якщо люди, що проживають разом, не отримують комунальну послугу з постачання теплової енергії для централізованого опалення та не використовують природний газ або електричну енергію для індивідуального опалення.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.