Для покриття потреб споживачів та промисловості залучать резерви теплової та гідрогенерації
На Хмельницькій АЕС з технічних причин відключався один з атомних блоків. Наразі з’ясовуються обставини та тривають роботи з усунення порушень, у роботі - сім атомних енергоблоків. Станом на 14 березня дефіциту електроенергії не передбачається.
Про це повідомили у Міненерго. Для покриття потреб споживачів та промисловості залучать резерви теплової та гідрогенерації.
"Ситуація контрольована, система збалансована. Графіки відключень не застосовуються", - заявили у Міненерго.
Внаслідок ворожого обстрілу на Сумщині відключилась високовольтна лінія 330 кВ НЕК "Укренерго" - зафіксовано обрив проводу. Також пошкоджено обладнання котельні в одному з міст на Сумщині, котельню відключено від газопостачання. Через технічні причини відключалось обладнання на підстанції 110 кВ у Чернівецькій області, внаслідок чого знеструмлювались побутові споживачі. Протягом двох годин усіх заживлено.
Рівень води у ставку-охолоджувачі ЗАЕС становить 15,53 метра. Цього достатньо для забезпечення потреб станції. Лінія 330 кВ, що живила ЗАЕС, залишається знеструмленою. На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії – 4 066 МВт-год. Також передбачається експорт – до 5 837 МВт-год.
Сезонна ремонтна кампанія, яка невдовзі має початись на об’єктах енергосистеми, це стандартна планова процедура, шляхи фінансування якої заздалегідь передбачені законодавством. Відновлення ж після ракетних та дронових атак ворога потребує більше коштів. І тут важлива коректна робота ринку електроенергії, яка можлива тільки після розв'язання проблеми накопичення боргів учасників ринку. Про це нещодавно розповів голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький. Він зазначив, що на погашення боргів на ринку електроенергії та відновлення підстанцій, що були уражені російськими ракетами та дронами "Укренерго" вже залучило понад 1 мільярд доларів фінансової допомоги від міжнародних партнерів.
Поговорімо про міську інфраструктуру та доступність для людей з інвалідністю. Як вона порівнюється між Україною та країнами, такими як Німеччина? Чому на вулицях Західної Європи більше людей з інвалідністю? Цікаво дізнатися думку фізичного терапевта Єлізавети Копєйкіної щодо цього та як Київ готується до подібних викликів. Приєднуйтеся до обговорення!
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.