Рафаель Гроссі 6 березня у Сочі говорив з путіним про ядерну безпеку на Запорізькій атомній електростанції в Україні
Глава МАГАТЕ Рафаель Гроссі у середу, 6 березня, зустрівся з диктатором рф володимиром путіним у Сочі. Темою розмови була ядерна безпека, зокрема на окупованій росіянами Запорізькій АЕС, яку загарбники замінували. Втім, з фрагментів розмови у росЗМІ помітно, що очільник кремля намагався продавлювати свою власну тему розмови.
Диктатор рф поспішив відбутися декількома заготовленими реченнями про "тісне співробітництво рф з МАГАТЕ", продовження "співробітництва по багатьох напрямках" та те, що рф, на думку голови країни-терориста, залишається "лідером у атомній енергетичній сфері у світі".
Також путін прокряхтів щось накшталт, що рф "не тільки експлуатує, а й активно розвиває атомну енергетику" і "вважає її екологічно чистим видом енергії", "робить все для підвищення безпеки атомних об'єктів", "працює на сучасних принципах". Всі ці тези є сугубо пропагандистськими, якими путін морочить світу голову, насправді ж Курська АЕС, яку навів в якості прикладу путін, входить до першої четвірки електростанцій росії, про можливі провокації на території якої активно говорили минулого року як у рф, так і в Україні.
При цьому в око кидається не стільки вкрай важлива тема ядерної безпеки, яку як завжди спаплюжив і викривив путін, скільки те, як погіршилося здоров'я пристаркуватого діда. Йому значно важче сідати за стіл, кожний рух давався йому з кряхтінням і натугою. Він також постійно кашляв і задихався.
Відомо, що до зустрічі з путіним у Гроссі були консультації з делегацією росії, зокрема з гендиректором "Росатому" Олексієм Лихачовим. Гроссі заявив, що важливим є обмін інформацією з президентом росії з ядерної безпеки Запорізької атомної електростанції та інших глобальних викликів у сфері нерозповсюдження.
Запорізька атомна електростанція в Енергодарі перебуває під окупацією росіян вже два роки: з четвертого березня 2022-го. Весь цей час ЗАЕС фактично не працює по-нормальному, вона від'єднана від загальної енергосистеми України.
Майже вся територія станції наразі замінована. Також на ній зберігаються боєприпаси та зброя окупантів. В МАГАТЕ ж, у свою чергу, виникають постійні труднощі з відвідуванням ЗАЕС. Рівень загрози аварії на ЗАЕС в Енергодарі залишається високим. Наразі він оцінюється у 7-8 балів з 10. Цей співставно з такими відомими ядерними аваріями минулого, як Чорнобиль та Фукусіма.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
Останнім часом у ЗМІ часто згадують два ключові фактори у ракетних атаках росії: зростає використання точкових ударів замість масованих та оголошують про використання модернізованих ракет, зокрема Цирконів. Наталя Гуменюк розповість, як це впливає на ситуацію та чому росія обирає саме такі тактики. Приєднуйтеся до перегляду відео, щоб бути в курсі подій.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.