У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Організація “просуває права” ухилянтів від військової служби
Міжнародне бюро миру висунуло на Нобелівську премію миру організації “пацифістів” з України, рф та Білорусі. Йдеться про “Український Рух Пацифістів” Руслана Коцаби, російський “Рух відмовників від військової служби” та білоруський правозахисний центр “Наш дім”.
Про це повідомляється на сайті Міжнародного бюро миру. Всі ці організації “просувають права людей, які відмовляються проходити військову службу”.
“Міжнародне бюро миру (IPB) оголосило про намір висунути на здобуття Нобелівської премії миру 2024 року три видатні організації, які займаються захистом права на відмову від військової служби з міркувань совісті”, – йдеться у повідомленні.
На думку IPB, “право на відмову від військової служби з міркувань совісті є невід'ємним правом людини”. Там зазначають, що організації “захищають мир, особливо після початку російської агресії проти України 24 лютого 2022 року та незважаючи на значну стигматизацію”. Водночас відомо, що наразі йдеться про пропозицію кандидатур, до яких Нобелівський комітет не має відношення.
На Нобелівську премію миру за 2023 рік зараз претендують 305 кандидатів, серед яких 212 фізичних осіб та 93 організації. Лауреатів цієї премії визначає Норвезький Нобелівський комітет.
“Український рух пацифістів” заснував у 2019 році скандальний блогер Руслан Коцаба, який у 2015-му постав перед судом за заяву про те, що російсько-українська війна нібито є “братовбивчою та громадянською”, а також закликав уникати мобілізації. Його звинувачували у державній зраді, факт якої суд тоді не довів, однак визнав Коцабу винним у “перешкоджанні законних дій ЗСУ в особливий період. За це його засудили до 3,5 роки в’язниці.
Відомо, що Руслан Коцаба працював з російськими ЗМІ та “каналами Медведчука”. Після цього він створив свій рух “для адвокації та реалізації прав людини на мир і на сумлінну відмову від військової служби, ненасильницького захисту від агресії і примусу воювати, громадського контролю і скорочення сектору безпеки і оборони”. Насправді ж організація допомагає військовозобов'язаним ухилятися від проходження служби.
У 2023 році Коцаба втік з України. Видання "Наші гроші" повідомило, що він зміг перетнути кордон, тому що супроводжував матір з інвалідністю. За інформацією "Суспільного", поїхав він саме у Сполучені Штати Америки за програмою "Єднання заради України" - програма, запроваджена Джо Байденом для допомоги біженцям.
Наразі Руслан Коцаба веде свій YouTube-канал, на якому розповсюджує проросійські фейки про російсько-українську війну. Зокрема, звинувачує у її початку саме США, які і прийняли його.
Раніше Інформатор писав, що Премію миру 2022 року присудили правозахиснику Алесю Бяляцькому з Білорусі, російській організації «Меморіал» та українській правозахисній організації «Центр громадянських свобод». Вони доклали значних зусиль, щоб задокументувати військові злочини, порушення прав людини та зловживання владою. Разом вони демонструють важливість громадянського суспільства для миру та демократії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут.