На Лиманському напрямку. Коли українське командування повідомить про звільнення міста

Читать на русском

На околицях Лиману вже з’являються мобілізовані росіяни

Читать на русском
На Лиманському напрямку. Коли українське командування повідомить про звільнення міста

На околицях Лиману вже з’являються мобілізовані росіяни

На околицях Лиману йдуть бої, вже є задокументовані факти знищення російських окупантів та їхньої техніки. Офіційної інформації від Генштабу Збройних сил України поки не надходило. Інформатор спробував дізнатися як проходить штурм Лиману

Обережні прогнози

Звільнення Лиману, якого чекають від початку вересня, поки відтерміновується на певний час. Робити прогнози та детальний аналіз на сьогодні річ невдячна через брак достовірної, перевіреної інформації.

Навіть закордонні аналітики, які не обтяжені у відповідальності за свою роботу, не поспішають робити заяви висновки. Так, американський Інститут вивчення війни (ISW) сухо повідомив, що штурм Лиману продовжується, бої йдуть на околицях міста.

Російські пропагандисти в своїх Telegram-каналах жаліються на складну ситуація, що війська відступають, але «рускіє нє здаются».

За нечисленними повідомленнями, на лінії фронту в районі Лиману вже з’являються перші «частково мобілізовані» росіяни.

Російські пропагандисти стурбовані
Російські пропагандисти стурбовані

Станом на 25-26 вересня є поки не підтверджена в офіційних зведеннях інформація про відбиття населених пунктів  Дробишево,  Шандриголове, Ставки та Заріччя. Раніше повідомлялося про прорив ЗСУ поблизу Рідкодуба, Карпівки, Коров’якового Яру. Це означає, що позиції російських військ в Лимані оточують з північно західного, західного та східного напрямів. Відомо про хаотичний вогонь ворога по вже звільнених прифронтових територіях.  В такий спосіб вони намагаються знищити позиції української армії.  

Оперативна карта станом на 26 вересня
Оперативна обстановка на 26 вересня

Український військовий кореспондент Андрій Цаплієнко підтвердив повідомлення, що Лиман оточено силами ЗСУ. В своєму особистому Telegram-каналі опублікував відео зі знищеними російськими військовими. Він також повідомив, що на околицях міста знаходиться багато знищеної російської техніки та живої сили.

Варто зауважити, що подібні повідомлення, хоч і є позитивними для України, але не мають вводити в оману про швидку перемогу. Місто має стратегічне значення на східному театрі бойових дій, ворог намагається утримати його всіма силами. Станом на середину вересня оборону тримали батальйонно-тактична група в складі 74 мотострілецької гвардійської бригади(41 загальновійськова армія), 30 та 15 мотострілецькі бригади 22 гвардійської загальновійськової армії. Також в боях за Лиман задіяно сили, так званого, 2 армійського корпусу(створено на окупованій Луганській області).

Йдуть бої високої інтенсивності.

Яке значення має Лиман

Інформатор вже розповідав, що Лиман є крупним залізничним вузлом, звідси розходяться колії в напрямку Слов’янська, 390 км(Ізюмський район) та Микитівки(фактично Горлівка). Лиманська залізнична станція є другою в Україні за розгалуженням залізничних колій (перше місце займає Ясинувата, що знаходиться в окупації). Крім того, через місто проходять автошляхи на Лисичанськ та подальший транспортний коридор на місто Стаханов на окупованій Донеччині. Тому місто важливе з точки зору логістичних маршрутів забезпечення. Тому його відбиття у ворога є не лише звільненням окупованих територій, а й означитиме перехід до подальшої деокупації Луганської області. Контроль над містом забезпечить просування у напрямку Сєвєродонецьк – Рубіжне – Кремінна. Більше того, це можливість тримати під вогневим контролем позиції та логістичні шляхи ворога. Недарма російське командування перенесло саме в Лиман опорний пункт на цьому оперативному напрямку.

Нагадаємо, вперше повідомлення про входження українських сил до Лиману з’явилося 10 серпня, стало відомо про диверсійну групу. В місцевих пабліках навіть почали фіксувати колаборантів та посібників окупантів. Того ж дня президент Володимир Зеленський повідомив, що «місто ще чекає на наш прапор».

Максим Федоренко

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.