У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Посадовець приєднав до схеми двох спільників
Начальника відділення одного з районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки Київської області підозрюють в організації незаконного переправлення ухилянтів через державний кордон України, зокрема до Молдови та Угорщини. Він діяв у змові з двома спільниками. За свої послуги вони брали від 6 до 10 тисяч доларів.
Про це повідомили у Державному бюро розслідувань. За даними слідства, посадовець забезпечував виготовлення підроблених військово-облікових та медичних документів про непридатність до військової служби. Зокрема, він готував для ухилянтів відповідний висновок ВЛК та документ про виключення з військового обліку.
Начальник відділення діяв у змові з двома спільниками – своїм знайомим, колишнім керівником Київського обласного військкомату та його сином. Подільники підшукували "клієнтів", виконували роль консультантів щодо подальшого перетину кордонів Молдови та Угорщини, а також виконували роль посередників при передачі хабарів. За свої послуги вони брали від 6 до 10 тисяч доларів. Вартість залежала від наявних проблем зі здоров’ям ухилянтів та їхнього віку. Чим старше був чоловік, тим дешевше була "послуга" з підробки документів.
Подільників посадовця затримали під час отримання 8 тисяч доларів за черговий пакет підроблених документів. Наразі задокументовано дві "угоди", за які вони вторгували 14 тисяч доларів. Досудове розслідування триває.
Посадовцю повідомили про підозру в організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України, а також сприянні незаконному переправленню кількох осіб через державний кордон України шляхом надання засобів, вчинене з корисливих мотивів, за попередньою змовою групою осіб – ч. 3 ст. 332 Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає позбавлення волі до 9 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років з конфіскацією майна.
В Україні діяли десять схем ухилення від призову на військову службу. Організатори оборудок "допомагали" громадянам нелегально виїжджати за кордон. Вартість "послуг" коливалась від 1 до 10 тисячі доларів. За всіма викритими фактами тривають розслідування. Викриття схем проводили спільно з Національною поліцією за процесуального керівництва органів прокуратури.
Раніше ми писали, що в Раді пропонують створити "реєстр ухилянтів" від армії. Крім того, ми розповідали, як чоловіка, який воює під Бахмутом, військкомат звинуватив в ухилянні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.