На Івано-Франківщині чоловік проігнорував повістку: яке покарання обрав суд

Читать на русском

Чоловіка попереджали про притягнення до відповідальності за неявку до центру комплектування та соціальної підтримки

Читать на русском
Ухилення від призову
На Івано-Франківщині суд визнав чоловіка винним в ухиленні від призову та покарав

Чоловіка попереджали про притягнення до відповідальності за неявку до центру комплектування та соціальної підтримки

На Івано-Франківщині засудили 38-річного чоловіка, який пройшов військово-лікарську комісію та був визнаний придатним до військової служби. Однак повістку, яку він отримав у лютому 2023 року, проігнорував. Військовозобов’язаний ухилився від призову на військову службу під час мобілізації.

Про це повідомили в Івано-Франківській обласній прокуратурі. Чоловіка попередили про притягнення до відповідальності за неявку до центру комплектування та соціальної підтримки.

Під час мобілізації в Україні, отримавши повістку, чоловік без поважних причин не з'явився у центрі. Суд визнав чоловіка винним в ухиленні від призову на військову службу під час мобілізації (ст. 336 Кримінального кодексу України) та присудив 1 рік 6 місяців позбавлення волі.

Три причини, за яких українці можуть відмовитися від повістки

В Україні під час дії воєнного стану повістки можуть вручати чоловікам призовного віку (18-60 років) будь-де. Але є випадки, коли можна відмовитися від їх отримання. Таке можливо, якщо працівники ТЦК виписали повістку з порушенням чинного законодавства. Зокрема:

  • дані дописувалася у частково заповнений бланк повістки;
  • якщо в повістці вказані неправильні дані отримувача;
  • повістку вручає не уповноважена особа, яка немає печатки або певні дані вносили при вас.

"У такому випадку існує можливість відмовитись від підписання розписки про отримання повістки, після чого співробітник ТЦК та СП складає акт про відмову від отримання повістки та передається на розгляд керівникам ТЦК та СП. Вони в результаті можуть стягнути штраф за порушення правил військового обліку. Даний штраф можна оскаржити у суді", – у коментарі "РБК-Україна" пояснив юрист Нікіта Муренко.

Виходить, що повістка сама по собі не може бути оскаржена в суді. Однак можливо оскарження постанови про накладення штрафу за ухилення від військового обліку, якщо вас притягнуть до адміністративної відповідальності за даний факт.

"Адже фактично ви не ухиляєтесь від обліку, а лише відмовилися від незаконного оформлення та способу вручення повістки – такого, що порушує визначений Кабінетом міністрів України порядок", – додав Муренко.

Раніше ми писали, що в Раді пропонують створити "реєстр ухилянтів" від армії. Крім того, чоловіка, який воює під Бахмутом, військкомат звинуватив в ухилянні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.