На допомогу постраждалим від руйнування російською ракетою будинку в Дніпрі зібрано понад 100 млн грн: як використовують ці кошти

Читать на русском

Зібрані за ініціативою Monobank гроші передано благодійному фонду Kiddo

Читать на русском
На допомогу постраждалим від руйнування російською ракетою будинку в Дніпрі зібрано понад 100 млн грн: як використовують ці кошти
Колаж: Інформатор

Зібрані за ініціативою Monobank гроші передано благодійному фонду Kiddo

Після того, як російські терористи ракетним ударом зруйнували два під’їзди дев’ятиповерхівки у Дніпрі, багато людей захотіли допомогти постраждалим. 16 січня Monobank оголосив про старт збору допомоги. 20 січня співзасновник банку Олег Гороховський повідомив, що було зібрано понад 103 млн грн, які було перераховано благодійному фонду Kiddo. Інформатор з’ясовує, як були витрачені ці кошти та яка допомога була надана постраждалим.

Як планувалось розподілити зібрані кошти?

“Після важких дискусій було вирішено розділити 80% зібраних грошей між усіма постраждалими. Повний список постраждалих надасть міськрада. Інші 20% грошей будуть розподілені адресно між найбільш складними випадками: операції, лікування, реабілітація, депозити для сиріт тощо. Цей проєкт буде реалізовано на волонтерських засадах і жодна копійка зі збору не піде нікуди, окрім допомоги постраждалим. Ми будемо уважно за цим слідкувати і на сайті фонду будуть прозорі звіти про кожну допомогу”, - написав Олег Гороховський після завершення збору допомоги.

Як написав міський голова Дніпра Борис Філатов, всі ці гроші родини зможуть використати на придбання житла, лікування найскладніших травм і реабілітації.

“Це додатково до компенсацій до мільйона гривень, які видасть мерія, і фінансової допомоги, про яку ми ведемо перемовини з облдержадміністрацією. Місто зробить все, аби завершити необхідну для цього верифікацію даних — щоб люди отримували гроші напряму від благодійників”, - написав Борис Філатов.

Хто вже отримав допомогу?

“Наразі ми зв’язались з кожною постраждалою родиною та з’ясували їх потреби, розповідає керівник проєктів БФ Kiddo Ірина Трішечкина, - Ми працюємо на постійному зв’язку з міською владою Дніпра, яка надає велику допомогу постраждалим. Зокрема, всі, хто потрапив до лікарень, отримали необхідне лікування. Наразі майже всі постраждалі вже виписані. Але кілька людей ще залишаються у стаціонарах. Місто повністю забезпечує їх ліками. Багато хто після лікування потребує реабілітації, в тому числі у приватних медичних центрах. У Kiddo величезний досвід організації такої допомоги. Адже наш фонд допомагав і дітям з ДЦП, і з різноманітними вродженими патологіями. Тож, ми знаємо, де люди зможуть вчасно пройти реабілітацію, яка дозволить уникнути важких наслідків”.

Керівник проєктів БФ Kiddo Ірина Трішечкина
Керівник проєктів БФ Kiddo Ірина Трішечкина

Реабілітація потрібна тим, хто пролежав під завалами кілька годин, хто отримав переломи кісток. Такі люди потребують реабілітації для відновлення коректної роботи м’язів. Від отриманого стресу деякі люди зазнали інсультів, деякі діти почали заїкатися, у декого з’явились тікі, страхи. З ними працюють неврологи та психологи, іноді психіатри.

Крім того, БФ Kiddo виплатив адресну грошову допомогу родинам з дітьми, де загинув один з батьків, які залишились без нічого, дітям, які втратили обох батьків. Крім того, БФ Kiddo надав допомогу родинам загиблих людей, які не були мешканцями будинку №118 на Набережній Перемоги, але знаходились біля нього в момент вибуху. Для молодої дівчини, яка 20 годин пробула під завалами на морозі, не маючи змоги покликати на допомогу через вроджену глухоту, на гроші благодійників придбали сучасні слухові апарати.

Наразі було надано допомоги на 2,6 млн грн. Допомогу прдовжать надавати.

“Це страшна трагедія, коли з усієї родини залишилась одна людина. Чи коли люди йшли на свято, а потрапили в пекло. Чи коли дитина грала на майданчику, а її завалило бетоном… Коли хлопчисько каже: “Я не встиг убігти від падаючого будинку,” - це страшно! В перші дні після трагедії люди були абсолютно неконтактні. Потім до них приходить здатність усвідомлювати, що сталося, говорити про це. Коли спостерігаєш за тим, як люди відновлюються, як вони намагаються наново будувати своє життя - це надихає та дає сили працювати далі”, - каже Ірина Трішечкина.

Коли люди, що втратили житло, отримають допомогу від БФ Kiddo?

Як пояснила Ірина Трішечкина, після того, як буде складений повний перелік постраждалих, гроші будуть розподілені між всіма ціми родинами пропорційно площі втраченого житла. 

“Наразі ми розуміємо, що два під’їзди багатоповерхівки просто перестали існувати. Ми чекаємо завершення оформлення актів. І від цього очікування нам ніде не подітись. Адже ми маємо фіксовану суму, яку треба справедливо розподілити між усіма постраждалими. Ми доносимо цю інформацію до всіх. Звичайно, люди у великому стресі. Вони побоюються, що їх залишать наодинці з їх бідою. Але це не так”, - каже Ірина Трішечкина.

За повідомленням міськради Дніпра, у постраждалому від ракетного обстрілу рф будинку на Перемозі вже завершили інструментальне обстеження. Відповідно до його висновку, демонтажу підлягають залишки 2-го та 3-го під'їзду, що у 3-му корпусі. Проведуть ці роботи після підготовленого проєкту. Тим часом у вцілілій частині дому тривають відновлювальні роботи. На сьогодні там замінили вже понад тисячу вікон.

«Встановили вікна в усіх корпусах, окрім першого під’їзду третьго корпусу та першого і другого під’їздів п’ятого корпусу, де роботи ще тривають. У першому під’їзді п’ятого корпусу підйомник ще не працює через сильне пошкодження. Його будемо замінювати. Знайшли організацію, яка передасть новий ліфт цілком безкоштовно», — розповів директор департаменту житлового господарства Дніпровської міської ради Владислав Грицай.

Чому так довго триває процес оформлення актів?

Як пояснив Інформатору голова адміністрації Соборного району Володимир Федоренко, Департамент житлового господарства Дніпровської міської ради та балансоутримувач постраждалого будинку залучили будівельних експертів, які склали технічний звіт стану будинку. На основі цього документу будуть видавати акти огляду помешкань, які неможливо експлуатувати. Спеціальна комісія, в яку входять працівники адміністрації Соборної району, Державного архітектурно-будівельного управління та ГСЧС, складають акти обстеження квартир, спираючись на візуальний огляд та висновки технічного звіту. 

Згодом частина будинку, що визнана аварійною, буде демонтована. Зараз готується ще одна експертиза. Вона має дослідити стан уцілілих під’їздів. Можливо, кількість людей, які змушені будуть покинути свої оселі, ще збільшиться.

Акти, які отримає кожна постраждала родина, стануть основою для отримання матеріальної допомоги, виділеною міською радою Дніпра та обласною радою Дніпропетровської області. Для отримання допомоги від благодійного фонду Kiddo, а також увійдут у пакет документів на заявку на компенсацію втраченого житла в рамках загальнодержавної програми.

Що відомо про Благодійний фонд Kiddo

БО «БФ Kiddo» заснований в 2012 році Анастасією Омельченко і Ганною Єрмолаєвою. У 2016 році до складу засновників фонду ввійшла Ольга Штамбург.
Основні напрямки діяльності фонду:
– Адресна допомога дітям зі складними діагнозами;
– Закупівля і передача відділенням дитячих лікарень обладнання, витратних матеріалів і медикаментів;
– Підвищення кваліфікації та навчання лікарів;
– З березня 2020 року діє масштабний проект підтримки лікарів у боротьбі з Covid19.
– З початком повномасштабної війни на початку 2022 року фонд допомагає усім дітям України, переселенцям, багатодітним та малозабезпеченим родинам, дітям-сиротам, дитячим будинкам сімейного типу.
Однією з основних цілей команда «Kiddo» вважає розвиток культури благодійності в Україні. Засновники Kiddo зуміли об’єднати навколо своєї ідеї багатьох людей, і зараз десятки, сотні, тисячі благодійників по всій Україні і світу беруть участь у програмах фонду. 

Про історію страшної трагедії, що відбулась у Дніпрі 14 січня 2023 року, та вражаючої єдності людей, які намагаються її подолати, раніше писав Інформатор.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.