На Донбасі понад 14 тисяч сімей отримають субсидії на оплату електроенергії

Читать на русском

Люди вже почали їх оформляти

Читать на русском
На Донбасі понад 14 тисяч сімей отримають субсидії на оплату електроенергії

Люди вже почали їх оформляти

На Донбасі понад 14 тисяч сімей можуть оформити субсидії через вимушене надмірне споживання електроенергії. Відповідні зміни внесено до порядку надання житлових субсидій.

Про це повідомляє Інформатор із посиланням на Мінреінтеграцію України. .

Через російську збройну агресію деякі населені пункти, розташовані на лінії зіткнення на підконтрольній уряду України території Донецької та Луганської областей, залишилися без централізованого теплопостачання та газопостачання. Жителі використовували електрообігрівачі для обігріву будинків. Деякі власники будинків перейшли на електричне опалення. Тому різко зросли обсяги споживання електроенергії, а людям стали надходити платіжки із значними сумами за використання електрики.

Зауважимо, що середнє споживання електроенергії в опалювальний період однієї сім'ї, яка мешкає в таких будинках, з урахуванням використання електроенергії для обігріву квартир становить від 2 тис. кВт * год до 3,7 тис. кВт * год на місяць. Таким чином, в опалювальний сезон 2020-2021 років щомісяця на оплату послуг електропостачання мешканці витрачали понад 3,3 тис. гривень.

У скрутній ситуації опинилося майже 14,2 тис. сімей, з яких лише близько 9% мають право на отримання житлової субсидії на оплату електроенергії, використаної для обігріву приміщень. Така ситуація мала місце у селищі Зайцеве, містах Мар'їнка, Красногорівка, Гірник, Новогродівка у Донецькій області та у селищі Трьохізбенка у Луганській області.

Напередодні старту опалювального сезону вдалося внести зміни до порядку надання субсидій на комунальні послуги. І жителі населених пунктів, які розташовані на лінії зіткнення, отримали право на пільгову оплату.

"Ініціатива вже працює, люди почали оформлювати субсидії на спожиту електричну енергію, яка використовується для обігріву", - зазначили у Мінреінтеграції.

Зазначимо, перевірити призначення субсидії можна у реєстрі, який знаходиться у відкритому доступі. Там відображається інформація: 

  • чи призначено субсидію,
  • на який термін,
  • які суми щомісячних нарахувань.

Куди звертатися для призначення субсидії, які потрібні документи і на який термін надається пільга - читайте за посиланням .

Нагадаємо, у Миколаєві у чоловіка за борги з комуналки забрали машину. Крім того, кому в Україні необхідно повторно подати документи на отримання субсидії.

Також Інформатор розповідав, що буде із цінами на комунальні послуги та який в Україні середній розмір субсидії. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. Слідкуйте за новинами онлайн прямо в месенджері на нашому Telegram-каналі Інформатор Live . Підписатися на канал у Viber можна тут .

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.