На чоловіка оформили кредит через його реєстрацію в Prozorro: що вирішив суд

У жовтні 2021 року суддя Голосіївського районного суду Києва вирішувала, чи дійсно чоловік підписував угоду про кредит, чи це зробили шахраї

шахраї вкрали гроші за кредитом
Чоловік запевняв, що йому не потрібна була позика – він мав гарний заробіток

В липні 2019 року чоловік отримав лист від компанії «Інвест Фінанс» про те, що він має повернути понад 2 тисячі гривень боргу за кредитним договором. Проте ні про яку угоду той не знав, тому що в нього не було потреби в позикових коштах. В чоловіка була стабільна високооплачувана робота, тому брати у борг не було сенсу.

Щоб все з’ясувати, чоловік зателефонував до компанії та намагався повідомити про помилку та шахрайство. Він дізнався, що кредити споживачам видаються через інтернет-сайт за умови надсилання копій паспорта та ідентифікаційного коду.

У відповідь фінансова установа надіслала угоду та знов нагадала про борг.

«Невідомими особами були використані дані, які наявні на сайті www.prozorro.ua, та які є вільними для ознайомлення та збереження відвідувачами сайту», - заявляв на свій захист чоловік.

Проте колекторів це не зупинило – вони надсилали та надсилали вимоги щодо виплати вже майже 3 тисяч гривень за угодою, яку злодії нібито оформили на постраждалого. Тому чоловік звернувся до суду, щоб захистити свої права.

Що було у суді

Чоловік просив визнати недійсним кредитну угоду від червня 2019 року. В компанії «Інвест Фінанс» проти цього заперечили та заявили, що для цього немає підстав.

За даними кредитора, 5 червня 2019 року нібито цей чоловік зареєструвався на сайті та залишив про себе наступні відомості: дату народження, номер та серію паспорта, ідентифікаційний номер, електронку та e-mail. Також було вказано номер картки, на яку потрібно було перерахувати гроші. За цією угодою компанія дала 1200 гривень позики строком на 30 календарних днів.

Суддя мала вирішити хто з них говорив правду: чоловік, який наполягав, що гроші взяли шахраї, або компанія, яка мала електрону угоду.

«Стороною (чоловіка) не надано суду доказів протиправних дій будь-яких осіб при укладенні цього договору, в тому числі шахрайських дій третіх осіб щодо використання його персональних даних. А також не надано суду доказів того, що розрахунковий рахунок, на які були перераховані кредитні кошти йому не належить», - вирішила суддя.

В перекладі на просту мову це значило, що за допомогою суду чоловік мав би запросити інформацію в банку про картку та довести, що частина даних про нього в угоді невірна. Але він цього не зробив, тому у суду не було доказів на його користь.

Через це у жовтні 2021 року суддя Голосіївського районного суду Києва Наталія Чередніченко вирішила, що скасовувати угоду немає підстав. Але на цьому історія не завершилася.

Чи зміг чоловік відхреститися від боргу

Постраждалий не погодився з рішенням судді Чередніченко та подав на нього скаргу. Він заявив, що суддя не вивчила всіх обставин справи, що вплинуло на її висновки.

Чоловік зайшов здалеку – він заявив, що не отримав відзиву компанії на його позов. Це такий обмін «люб’язностями» сторін, коли кожен коментує заяви іншого за допомогою фактів. Суддя дивиться на ці факти та, коли аргументи вичерпуються, приймає рішення.

Так от через те, що чоловік начебто не отримав коментарі фінкомпанії, він не зміг довести свою невинуватість. Проте в «Інвест Фінанс» відповіли, що відповідь була, а всі питання – до пошти.

«При розгляді справи мали бути встановлені обставини про неналежність (чоловікові) карткового рахунку, телефонного номеру, електронної адреси за допомогою яких було отримано кредит», - наполягав постраждалий.

Він заявив, що не мав можливості раніше це з’ясувати якраз через відсутність відповіді компанії.

Проте суддів це не переконало. Річ у тому, що всі факти розглядаються до того, як рішення оскаржать. А встановлювати їх в апеляційній інстанції можна лише за особливих умов.

Тому у травні 2022 року судді Київського апеляційного суду постановили, що нічого не будуть змінювати в рішенні судді Чередніченко.

Раніше Інформатор писав про те, як чоловік хотів стати менеджером обміну криптовалюти, а отримав борги по кредитах.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube