На борту знищеного "Цезаря Кунікова" міг бути весь екіпаж, майже сотня моряків - ВМС

В ЗСУ кажуть, що враховуючи те, що корабель був у морі, то, скоріш за все, екіпаж судна був у повному складі

Цезар Куніков
У військово-морських силах ЗСУ заявили, що "Цезар Куніков" поповнив "донний флот росії"

Екіпаж затонулого десантного корабля росії "Цезар Куніков", ймовірно, був у повному складі під час атаки, а це - близько 87 солдатів. Наразі точна кількість моряків, які знаходилися на судні, невідома. Інформація ще верифікується.

Про це в ефірі телеканалу "Київ24" розповів речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук. За його словами, кількість моряків, які були на кораблі в момент атаки, дізнаємося ще не скоро.

"Станом на зараз вивчають підводну обстановку. Насправді така інформація вона верифікується досить довго, бо дістати точну інформацію, навіть, якщо й можливо, то краще про це не повідомляти. Тому, я думаю, що дізнаємося ми це не скоро, скільки саме було там людей на борту. Але насправді це не важливо", - заявив Плетенчук.

Він пояснив, що враховуючи те, що корабель був у морі, то, скоріш за все, екіпаж судна був у повному складі. Якісь додаткові сили навряд, чи були там. Це за умови, що не планувалися якісь військові завдання.

"Символічно, що це один з тих трьох кораблів, які зайшли в Бердянськ на початку повномасштабного вторгнення нас окупувати. Бачите, від долі не втекти. Вони втрьох тоді зайшли - "Саратов", "Новочеркаськ" та "Куніков", і тепер вони всі втрьох пішли на дно", - зауважив речник.

Плетенчук додав, що серед моряків це судно, проєкту 775, користувалося повагою, оскільки на відміну від радянських кораблів, воно було досить зручним, більш ергономічним для персоналу. Основна мета таких кораблів - висадка десанту на необладнане узбережжя. Він, окрім живої сили, міг нести на борту досить багато техніки.

"Цезар Куніков": все, що відомо про корабель та його знищення

"Цезар Куніков" - великий російський десантний корабель проєкту 775, що входив до складу російського ВМФ. Він призначений для перевезення військової техніки, вантажів та десанту. Судно було збудоване у 1980-х роках і до 14 лютого 2024 року залишався в активному складі російського флоту. Це - одне із найновіших російських суден. Він міг вміщати 87 членів екіпажу на борту. Росія використовувала "Цезар Куніков" під час воєн проти Грузії, Сирії та України.

Військовий експерт Олександр Коваленко розповів, що такі кораблі як "Цезар Куніков" останнім часом використовувалися переважно як транспорт у логістичних ланцюжках окупантів. Коваленко також додав, що у рф жоден суднобудівний завод не може будувати й навіть повноцінно ремонтувати такі кораблі. Потоплений корабель був побудований в Польщі - на суднобудівному заводі "Stocznia Polnocna" у Гданську.

Технічні характеристики ВДК "Цезар Куніков" такі:

  • водотоннажність - 4080 тонн;
  • довжина - 112,5 м;
  • ширина - 15 м;
  • осадка - 3,7 м;
  • швидкість - 18 вузлів (33 км/год);
  • дальність плавання - 6000 миль (9 656 км) при 12 вузлах (22,2 км/год);
  • екіпаж - 87 осіб;
  • двигуни - два дизельних, два гвинти;
  • озброєння - 2х2 57-міліметрові артустановки АК-725, 4х8 пускових установок ПЗРК, 2х30 122-міліметрових пускових установок НУРС А-215 "Град-М".

"Цезар Куніков" 14 лютого ЗСУ спільно з ГУР знищили у Чорному морі ударними морськими дронами "Magura V5". Корабель отримав критичні пробоїни по лівому борту та пішов на дно. Сталося це поблизу Алупки в Криму. Спочатку про ураження ВДК росії повідомляли кримські телеграм-канали. Вони писали, що місцеві жителі чули вибухи та спалахи в морі, а також сирени на кораблі.

Що цікаво, через місяць після початку повномасштабного вторгнення цей великий десантний корабель підбили під час удару 24 березня 2022 року в тимчасово окупованому порту Бердянська. Тоді було знищено російський великий десантний корабель "Саратов", а великі десантні кораблі "Орськ", "Цезар Куніков" та "Новочеркаськ" отримали пошкодження. Останній все ж добили наприкінці грудня 2023 року. А тодішній командир ВДК "Цезар Куніков", капітан 3-го рангу Олександр Чирва помер у результаті поранень.

Реакція росіян

Безсумнівно, росіянам новина про ще один корабель на морському дні не сподобалася. Вони нарікають на бездарне командування командувача Чорноморського Флоту Віктора Соколова, про ліквідацію якого повідомлялося ще у вересні 2023 року, проте влада рф досі взагалі ніяк не спростувала чи прокоментувала ці чутки.

Пости росіян в соцмережах
Пости росіян в соцмережах

Також росіяни помітили, що кораблі рф "не забезпечені жодними засобами протидії загрозам". Також наших ворогів хвилює, що після таких новин з росії "буде сміятися весь світ".

Пост в телеграмі
Пост в телеграмі
Коментар росіянина
Коментар росіянина

Також дізнавайтеся: як моральні якості впливають на принципи роботи адвоката? Що робити, коли доводиться захищати винних чи негативних осіб? Адвокат Сергій Войченко ділиться своїми враженнями та важливими аспектами професії. Дивіться відео, щоб отримати корисні відповіді та розуміння цього складного питання.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube