“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
В Україні хочуть підвищити тарифи на світло, щоб були кошти на відновлення енергетичної інфраструктури
Питання про підняття тарифів на електроенергію для населення поки залишається відкритим. Наразі уряд розглядає декілька варіантів, наскільки збільшити плату за світло. Про них в ефірі телемарафону розповів голова Нацкомісії з держрегулювання енергетики та компослуг (НКРЕКП) Костянтин Ущаповський.
"Розглядається декілька варіантів встановлення нових тарифів на електроенергію. Серед варіантів є такі: 2,40 грн (тобто на 67% більше за нинішний - ред.) та 2,80 грн (на 94% вище теперішнього) за 1 кВт/год", - заявив очільник енергорегулятора.
За словами Ущапковського, можливе підвищення тарифів на світло пов'язане із відновленням енергетичної інфраструктури. Ремонтні роботи після обстрілів державі обійдуться дорого.
"Після ворожих обстрілів енергетичних об’єктів для відновлення живлення споживачів використовувались тимчасові схеми подачі електроенергії. Тож для забезпечення проходження нового опалювального сезону такі схеми є неможливими", - додав голова НКРЕКП.
Наразі Україні діє мораторій на підвищення комунальних тарифів для населення до закінчення воєнного стану. Що стосується тарифів на світло, то за обсягу споживання до 250 кВт-год українці платять по 1,44 грн/кВт-год, а за обсягу понад 250 - 1,678 грн/кВт-год. Проте експерти говорять, що такі тарифи на електроенергію й близько не покривають реальних витрат на неї. Зараз реальна вартість однієї кіловат-години електроенергії становить близько 7 гривень.
Підвищення тарифів в Україні активно обговорюють вже давно, але остаточного рішення в Кабміні ще не ухвалили. Один з аргументів підняття тарифів - необхідність знайти кошти на відновлення енергосистеми після російських ракетних ударів. Водночас в Офісі президента бояться соціального невдоволення через можливе зростання тарифів на тлі економічної кризи. Раніше в уряді говорили, що рішення залишати наявні тарифи, чи розпочати поступове підвищення, з'явиться після 30 квітня.
Нагадаємо, Україна зупинила експорт електроенергії до Словаччини, через це на "Укренерго" чекає перевірка.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.