Лукашенко хотів втекти до Польщі, а армія Білорусі перекидає зброю на Західний кордон: що відбувається?

Є свідчення, що Олександр Лукашенко боявся за своє життя і це додає аргументів на користь версії про його отруєння

Лукашенко і путін
Білоруський диктатор на гачку у путіна

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко шукав можливості втекти зі своєї країни через Польщу. Ця новина з’явилася на тлі чуток про складний стан його здоров’я та можливу спробу усунення з боку російського вождя володимира путіна. Лукашенко довгий час намагався уникати вступу військ Білорусі у війну, тому його усунення може відкрити шлях до цього. Водночас Мінськ каже, що очікує нападу НАТО та України, які прийдуть, аби встановити владу опозиції.

Лукашенко — утікач

Самопроголошений диктатор Білорусі Олександр Лукашенко, ймовірно, вивчав можливість втечі з Білорусі до іншої країни через Польщу. Інформація неофіційна, але цю сенсаційну новину опублікувала низка впливових ЗМІ. За даними видання «Dziennik Gazeta Prawna», яке посилається на власні джерела, ще навесні 2022 року Лукашенко вивчав можливість утекти до Польщі наземним шляхом, а звідти повітряним шляхом вилетіти до Китаю, Венесуели або однієї з африканських країн.

Лукашенко на літаку
Лукашенко хотів втікти від путіна ще на початку війни. Фото з відкритих джерел

Причиною, нібито, стали погрози на його адресу від російського вождя володимир путіна. Бункерний дід тиснув на свого білоруського колегу, аби той узяв активну участь у війні й надав до послуг кремля свою армію. Ця інформація звучить особливо хвилююче на тлі новин про поганий стан здоров’я Лукашенка. Є версія, що кремль готовий вбити або змістити білоруського самопроголошеного президента, якщо він буде й далі шукати приводи уникати вступу у війну.

Прийшов час прибрати Лукашенка?

Є припущення, що білоруський диктатор боїться за своє життя небезпідставно. Як вважають, раптова смерть у листопаді 2022 року очільника білоруської дипломатії та близького до Лукашенка чиновника Володимира Макея була невипадковою. За офіційною версією він покінчив життя самогубством, але існують припущення, що його отруїли співробітники ФСБ. Глава МЗС Фінляндії Пекка Хавісто заявив, що перед смертю Макей побоювався анексії Білорусі росією, адже був «дипломатичним містком» між Заходом та Білоруссю. Нібито, його вбивство Лукашенко сприйняв, як особисту погрозу і змінив лікарів, особисту охорону та обслуговуючий персонал.

Лукашенко і Макей
Лукашенко з недовірою поставився до раптової смерті Макея. Фото з відкритих джерел

Білорусь, хоч і дозволила росіянам атакувати Україну зі своєї території, сама не втрутилася у війну. У Мінську лише створили кілька формувань найманців, яких відправили на Схід. Лукашенко заявляв, що утримується від участі через те, що остерігається вторгнення НАТО. Однак, на тлі невдач росіян на фронті, путін кидає в горнило війни все, що має. Ймовірно, тепер він хоче, щоб у війну вступила Білорусь і не збирається слухати незграбні відмовки «бацьки».

На тлі новин про стан здоров’я білоруського диктатора. Провладний білоруський пропагандист Олександр Шпаковський опублікував у Facebook розлогий пост про життя в Білорусі після завершення «епохи Лукашенко». Як він думає, це відбудеться «найближчим часом». Він закликає «забезпечити переємність влади та курсу». Шпаковський лякає населення, що в разі поразки росії в Україні, війна прийде в Білорусь. Щоправда, політолог, одразу ж наголосив, що чутки про слабке здоров’я самоназваного президента зовсім не відповідають дійсності та називає їх «муттю». Але додає, що все може змінитися дуже швидко.

«Хоча все ми не вічні. Люди смертні, при чому смертні раптово, але не цього разу», — сказав він.

Лукашенко на параді
Лукашенко на параді думав про минущість буття. Скріншот відео

Згідно з Конституцією Білорусі, якщо президент раптово помирає природньою смертю, влада переходить до рук другої людини в країні — голови Ради Республіки Наталії Качанової. Якщо ж смерть неприродня — країна переходить під контроль Ради безпеки та оборони, яку очолює генерал Олександром Вольфовичем, але Качанова, як лідер держави, всеодно матиме вирішальний вплив. І першу, і другого вважають лояльними кремлю і представниками «рускава міра», які не проти поглинання держави росією.

Ще один шанс?

На тлі невдач російської армії на фронті та підготовки українського контрнаступу, відбувся парад на Красній площі в москві. На цьому параді публіка побачила Лукашенка у вкрай поганому стані. Пізніше з’явилася інформація, що білоруський диктатор, здоров’ям якого опікуються цілі клініки, десь підхопив екзотичний вірус, який позначився на роботі його серця. У неділю, 14 травня, опозиціонер Павло Латушка заявив, що, за деякими даними, у Лукашенка може бути міокардит.

«За деякими даними, які ми отримуємо, у Лукашенка інфекційно-алергічний міокардит. Простіше кажучи, у нього хворе серце», — сказав він

Оскільки такий варіант розвитку подій виглядає доволі неочікуваним, а ФСБ має на озброєнні препарати, які дозволяють імітувати природну смерть жертви, це викликає підозри, що путін вирішив провести в дію план з усунення білоруського диктатора від влади. Можна припустити, що Лукашенко, якого мало не на ношах носили по Червоній площі, прибув до москви в такому стані, щоб особисто запевнити кремлівського диктатора у своїй лояльності.

Лукашенко і путін
Лукашенко і путін на параді. Фото з ТАСС

Звісно, невідомо, чи дійсно білоруського диктатора труїли. Якщо ж так, то, здається, путін вирішив дати йому ще один шанс, або, можливо, план взагалі полягав не в тому, щоб убити його, а зробити недієздатним за станом здоров’я. Замах міг також бути невдалим і білоруському диктатору вчасно надали допомогу. Крім того, може йтися і про спробу залякати. Так чи інакше, Лукашенку через кілька днів, нібито, стало краще. Принаймні, про це повідомляли в його пресслужбі.

Бацька брязкає зброєю і боїться «демократичних ельфів»

Білорусь розпочала “перевірку обороноздатності” військ і оголосила про посилення західних та південних кордонів ще 4 травня. А у неділю, 14 травня білоруський диктатор почав рухати свої ракетні війська. Цього разу Міноборони РБ повідомило, що перекидає РСЗВ «Полонез» та ракетні комплекси «Точка-У» до західного кордону. Нібито, йдеться про заходи, які мають допомогти впоратися із загрозою НАТО, яке накопичує війська в Польщі.

Як свідчать дані розвідок, російські війська покидають Білорусь, залишилося десь близько 2,5 тисяч. Але Мінськ усе ще керує свіжою армією в 15–20 тисяч людей і може становити загрозу з північного кордону. Особливо, якщо зважити на те, що основна увага командування ЗСУ зосереджена на подіях на Сході та підготовці контрнаступальних дій. Поки не йдеться про вторгнення, але військовим все ще доведеться зважати на таку загрозу.

Білоруська "Точка-У"
Мінськ підтягнув "Полонези" та "Точку-У" до кордону з Польщею. Скріншот з відео

Іншою причиною таких маневрів Лукашенка може бути спроба ще раз довести кремлю необхідність утримуватися від введення на фронт білоруських підрозділів. Білоруська пропаганда постійно роздмухує ідею того, що НАТО збирає на східних флангах війська не тому, що поряд божевільний диктатор, а тому, що має намір привести до влади опозиціонерку Світлану Тихановську. Вона, до речі, оголосила про підготовку до нової хвилі протестів.

«… супротивник узяв курс на випробування конституційного устрою в Білорусі й колонізацію з нашої країни. Також зрозуміло, що в найближчі роки завершиться епоха Лукашенко, який став творцем білоруської держави, відповідно, патріотам буде необхідно забезпечити переємність влади та курсу, не розвалитися на складові, пересварившись між собою», — пише пропагандист Олександр Шпаковський.

Не зрозуміло, чи справді він вірить у це, але каже, що все більш реальним є сценарій подій, у якому «демократичним ельфам» у Білорусі допомагають скинути диктатора україніці. Шпаковський бідкається, що опозиція в Білорусі більше чомусь не робить ставку на мітинги, а схиляється до силового варіанту зміни влади.

Раніше ми писали про те, як може відбуватися поглинання Білорусі після смерті Лукашенка. Ми також розповідали, що поляки помітили шпигунську кулю, запущену з Білорусі. Крім того, була інформація про те, що росіяни запускали ракети вглиб Польщі.

 Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Вінниця
Дніпро
Донецьк
Житомир
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київ
Кропивницький
Луганськ
Луцьк
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Ужгород
Харків
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернігів
Чернівці