МОЗ України не зміг використати понад 9 мільярдів на лікування українців: у чому проблема

Читать на русском

Від економії страждають медики і пацієнти

Читать на русском
МОЗ України не зміг використати понад 9 мільярдів на лікування українців: у чому проблема

Від економії страждають медики і пацієнти

Міністерство охорони здоров'я України із загального фонду за станом на 1 травня 2021 роки не використало 9 млрд 48 млн грн. 

Взагалі у міністерства було заплановано витрат на 49 млрд 871 млн грн.

А страждають від такої «економії» пацієнти і медичні працівники. Де «косяки» у відомства Максима Степанова - читайте в матеріалі Інформатора

Про це ми дізналися з телеграм-каналу «Про бюджет».Найбільше не освоїли на реалізації програми державних гарантій на медобслуговування - 4 млрд 507 млн грн (загальний бюджет - 40 млрд 964 млн грн). Проте звичайним жителям України доводиться витрачати тисячі гривень (іноді і в рази більше) на придбання ліків, лікування та медобстеження у приватних установах.

На проведення вакцинації населення від COVID-19 не змогли вчасно витратити 3 млрд 207 млн грн (загальний бюджет - 4 млрд 736 млн грн). Та й з такими темпами вакцинації можна сподіватися, що повністю населення України прищеплять від ковіду років через 25-30. 

393 млн грн не змогли витратити на забезпечення деяких медичних заходів (загальний бюджет - 406 млн грн).

На програму громадського здоров'я та боротьби з епідеміями не витратили 255 млн грн (загальний бюджет - 835 млн грн).

153 млн грн залишилися на лікування громадян України за кордоном (загальний бюджет - 350 млн грн). Але ж за ці гроші можна було встигнути багато кого вилікувати.

113 млн грн не змогли витратити на діагностику і лікування захворювань експериментальними технологіями (загальний бюджет - 544 млн грн).

На високо спеціалізовану і висококваліфіковану допомогу медичні заклади не витратили 106 млн грн (загальний бюджет - 500 млн грн).

На створення сучасної клінічної бази для лікування онкологічних захворювань в Національному інституті раку повинні були витратити 78 млн грн,але не витратили нічого. 

Освітні установи та навчання основам здоров'я недофінансували на 65 млн грн (загальний бюджет - 121 млн грн). У той же час чиновники, напевно, хочуть, щоб українські медики були висококваліфікованими і конкурентоспроможними.

На лікування хворих на туберкульоз, дітей та підлітків з соматичними захворюваннями не витратили 45 млн грн (загальний бюджет - 192 млн грн).

27 млн грн залишилося від програми підготовки та підвищення кваліфікації кадрів у сфері охорони здоров'я, підготовки наукових і науково-педагогічних працівників (загальний бюджет - 504 млн грн).

Ще 21 млн грн не виділили своєчасно на організацію і регулювання діяльності медичних установ і окремі заходи (загальний бюджет - 38 млн грн).

На реконструкцію приміщень Інституту серця МОЗ України не витратили 16 млн грн (всього планували витрати на 17 млн грн).

На створення біокластеру «Біологічна безпека і розвиток біотехнологічних технологій» витратили 0 грн при запланованих 13 млн грн витрат.

Ще 13 млн грн недоотримав проект зі зміні механізму фінансування оперативного лікування з трансплантацією органів (загальний бюджет - 163 млн грн).

 

Неиспользованные средства

Скільки українців хочуть відставки міністра охорони здоров'я Максима Степанова і які зміни вважають за необхідне для медицини - читайте тут .

                                                                                                            Дмитро Чернишов

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.