Мовчання та відправка до військових: "Слуги" визначились, як пояснюватимуть нову мобілізацію

У партії не коментуватимуть зміни до нового законопроєкту про мобілізацію

У "Слузі народу" визначились, із поясненнями змін до мобілізації
"Слуги" не коментуватимуть чутливу тему

У партії "Слуга народу" обрали єдину лінію щодо роз'яснення нового вдосконаленого законопроєкту про військову службу та мобілізацію в Україні. Цю чутливу для суспільства тему спершу "спускатимуть" на військових, мовляв, саме від них йде першозапит на посилення мобілізаційних змін.

Інформацію про нову стратегію щодо пояснення змін у мобілізації оприлюднило видання "УП" із посиланням на джерело у фракції "Слуги народу". Журналісти зазначають, що "Слугам" наказано мовчати й утримуватись від коментарів до того моменту, поки зміни не відкоментують військові.

Джерело видання стверджує, що "Слуги" мають дотримуватися партійної дисципліни. Нардепам слід витримувати паузу, щоб спершу саме військове керівництво "прийняло удар" і пояснило нові норми та внесені зміни до законопроєкту про мобілізацію. "Слуги" мають уникати дописів у соцмережах та ймовірних коментарів на запити ЗМІ, у тому числі й міжнародні, уникати особистих обговорень. На вразливу для українців тему будь-що слід відмовчуватись.

"Фракції слід утриматися від коментарів з цього приводу в ЗМІ, на міжнародному рівні, в соцмережах, в особистих комунікаціях. Всі питання, якщо вони будуть, мають бути переадресовані військовому командуванню", - повідомило журналістам джерело з фракції "Слуги народу".

Новий законопроєкт про мобілізацію: які зміни пропонують

Кабінет міністрів України вніс до Верховної Ради законопроєкт про удосконалення мобілізації і військового обліку. Документ передбачає низку змін, які можуть суттєво вплинути на обороноздатність країни.

Однією з найважливіших змін є зменшення призовного віку з 27 до 25 років. Це дозволить, на думку авторів законопроєкту, залучити до військової служби більше молодих та здорових чоловіків. Інші зміни, які пропонують, включають:

  • зміну призовного віку з 27 до 25 років;
  • відпустку для військовослужбовців, яких звільнили з полону, тривалістю 90 днів зі збереженням грошового забезпечення;
  • встановлення вимог до повісток, а також порядку їх вручення громадянам;
  • уточнення підстав для відстрочки та звільнення від призову;
  • встановлення категорій громадян, які не підлягають призову;
  • уточнення підстав для звільнення з військової служби;
  • вилучення з переліку висновків ВЛК висновку про обмежену придатність;
  • виключення строкової служби як виду військової служби та звільнення від служби у запас усіх військовослужбовців строкової служби;
  • обмеження прав громадян, які ухиляються від взяття на військовий облік та проходження військової служби.
  • залучення до заходів рекрутингу на військову службу центрів надання адміністративних послуг, центрів зайнятості та центрів рекрутингу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube