Реформа мобілізації: чи доїдуть ТЦК до Буковеля і хто втратить право на відстрочку

Рейди ТЦК та СП по спортзалах та квартирах можуть виявитися неефективними

Рейд ТЦК по квартирах і мобілізація
В Україні шукають системні рішення щодо мобілізації

Верховна Рада України працює над реформою мобілізації в Україні, щоб зробити її більш ефективною та прозорою. Парламентарі закликали Міністерство оборони та Генеральний штаб надати пропозиції щодо змін у законодавстві. На думку депутатів, рейди ТЦК по квартирах, спортзалах та ресторанах - не панацея і системно вирішити проблему із призовом вони не здатні. 

За словами народної депутатки, членкині комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки Соломії Бобровської, одна з основних проблем, яку необхідно вирішити, – це неможливість вручити повістки всім військовозобов'язаним. У деяких випадках представники військкоматів проводять рейди по громадських закладах, але це не завжди ефективний спосіб. Бо, приміром, у Буколель ТЦК може і не прийти, й не усі заклади погодяться добровільно пускати представників військкоматів.

"Десь їх допустили, дозволили. А в Буковель вони не доїдуть, в інші заклади не пропустять. Ми зараз чекаємо ще на пропозиції від Міністерства оборони й від Генштабу з приводу форми мобілізації" – заявила народна депутатка Соломія Бобровська, яка є одним із ініціаторів реформи мобілізації.

Бобровська також повідомила, що парламент планує внести зміни до законодавства, щоб обмежити перелік категорій громадян, які мають право на відстрочку від мобілізації. Передовсім це стосуватиметься студентів та опікунів людей з інвалідністю.

Зокрема, планується, що відстрочення від мобілізації не будуть отримувати студенти, які здобувають другу чи третю освіту. При цьому для студентів, які здобувають першу освіту, а також для викладачів та аспірантів, змін не планують. Щодо опікунів людей з інвалідністю чи недієздатних, то тут право на відстрочку залишать лише для найближчого сімейного кола.

"Зміни повинні бути прийняті якнайшвидше, щоб забезпечити ефективний захист країни від російської агресії," – заявила Бобровська

Сільські голови відтепер можуть підписувати повістки

В Україні відбулися зміни в законодавстві, які надають сільським головам право особисто формувати і підписувати повістки. Це означає, що відтепер представники військкоматів не будуть єдиними, хто може вручати повістки військовозобов'язаним.

Ця зміна була внесена постановою Кабінету Міністрів України № 352, яка була прийнята 20 липня 2023 року. Про це повідомив міністр оборони України Рустем Умєров під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при президентові України, що відбулося у Львові.

Умєров зазначив, що ця зміна має на меті зробити процес вручення повісток більш ефективним і прозорим. Він також додав, що інші питання, пов'язані з мобілізацією, зараз опрацьовуються законодавчо і будуть озвучені після ухвалення Верховною Радою.

Нагадаємо, що існує декілька типів повісток:

  • Повістка для уточнення даних, яку вручають для оновлення інформації про військовозобов'язаних.
  • Повістка на проходження військово-лікарської комісії.
  • Мобілізаційне розпорядження, яке вручається військовозобов'язаному після проходження медкомісії, якщо його визнано придатним до проходження військової служби.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube