Москва не має до цього жодного відношення: Україна відреагувала на нахабні заяви угорського уряду

Українське МЗС заявило, що угорські політики ставлять безпеку євроатлантичного простору в залежність від доброї волі путіна

Орбан, путін і Дуро
Уряд Орбана продовжує антиукраїнську та антизахідну політику

Заяви угорських політиків про те, що Україна потребує дозволу росії, щоб стати членом НАТО, є небезпечними. Вони ставлять безпеку країн Альянсу в залежність від точки зору кремля.

Вступ України до НАТО жодним чином не може вирішуватися країною-окупантом. Про це заявив речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко у Facebook.

«Україна має суверенне право вільно обирати засоби безпеки. Це право неодноразово підтверджувалося на рівні всіх держав-членів НАТО, зокрема й Угорщини. Ми не потребуємо дозволу росії, аби стати членом Альянсу. Водночас небезпечно, коли окремі угорські політики намагаються ставити безпеку євроатлантичного простору в залежність від забаганок Москви», — написав пан Ніколенко.

Москва не має до цього жодного відношення: Україна відреагувала на нахабні заяви угорського уряду 1

Він додає, що немає жодних об‘єктивних причин, які перешкоджали б вступу України в НАТО. Мало того, українське членство посилить Альянс і унеможливить повторення російської агресії в Європі в майбутньому.

Що цьому передувало

Віцеспікер парламенту Угорщини  Дора Дуро  24 квітня заявила, що вступ України до НАТО можливий лише за умови схвалення кремля. Інакше це спричинить «великі ризики для безпеки». Крім того, вона нагадала, що це неможливо й за правилами НАТО, «доки за кордони України сперечаються». Заяви Дуро пролунали після не менш скандальних виступів прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана про економічно «неіснуючу» Україну.

Дора Дуро
Дора Дуро каже, що Україні треба питати дозволу у путіна, щоб вступити в НАТО. Фото з відкритих джерел

Скандальні заяви угорських урядовців стали реакцією на заклики деяких європейських політиків надати Києву перспективи членства. Генсек НАТО Єнс Столтенберг під час зустрічі з президентом Володимиром Зеленським у Києві заявив, що Україна свого часу стане повноправним членом НАТО. А 21 квітня Столтенберг сказав, що на це є згода «всіх союзників». Росія заявила, що це рішення є «недалекоглядним та небезпечним». Прем'єр Орбан відреагував на заяву Столтенберга, написавши слово «Що?» у Twitter.

Сполучені Штати запровадили санкції проти угорського відділення Міжнародного інвестиційного банку, який називають «банком КГБ», і готує санкції проти найближчого оточення Орбана. До таких крайніх заходів Вашингтон змушений вдатися через чисельні контрпродуктивні заяви та дії угорської влади, підрив трансатлантичної єдності та відверте підігравання москві та Пекіну. На думку репортера угорської розвідки Андраша Дешо, до санкцій проти угорського уряду США вдається через те, що вичерпав будь-які інші засоби впливу.

Орбан і путін
Вашингтон готує санкції до оточення Орбана за постійні підігравання москві та Пекіну. Фото: 24.hu

Раніше ми повідомляли про те, що в МЗС Польщі заявили, що позиція Німеччина щодо відтягування вступу України до НАТО сприяла війні. Інформатор також розповідав, що президент Володимир Зеленський прийняв запрошення Генсека НАТО Єнса Столтенберга на саміт Альянсу, хоча раніше заявляв, що не робитиме цього, хіба що Україні запропонують щось конкретне щодо ПДЧ.

 Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube