Як уникнути примусової мобілізації в окупованому Криму

Читать на русском

Зривайте мобілізацію усіма можливими та неможливими шляхами, об’єднуйтеся, чиніть опір

Читать на русском
Як уникнути примусової мобілізації в окупованому Криму

Зривайте мобілізацію усіма можливими та неможливими шляхами, об’єднуйтеся, чиніть опір

російська федерація оголосила мобілізацію, передусім планують залучати до ворожого війська мешканців тимчасово окупованих територій, зокрема Криму. Уже є повідомлення про масові вручення повісток. Для громадян України, які проживають на території півострова, це означає пастку.

У представництві президента України в Автономній Республіці Крим наголошують, що неодноразово повідомляли про різні механізми уникнення прихованої мобілізації. Але починаючи з 22 вересня вона вже не прихована – отже уникнути її значно складніше.

"У консультаціях із адвокатами та правозахисниками ми намагалися розробити алгоритм дій для наших громадян в Криму, який може допомогти зберегти життя та не стати тими, хто виконуватиме злочинні накази для імперії. На жаль, механізму, який точно спрацює, не існує, однак в будь-якому разі, варто спробувати різні варіанти", - йдеться у повідомленні. 

Що робити, якщо мобілізують до армії рф на тимчасово окупованій території Кримського півострова

Ховатися, "загубитися", та всіма способами саботувати мобілізацію до військ агресора – рецепт оптимальний, хоч і не простий:

  • Уникайте особистого отримання повісток і дзвінків з окупаційних "військкоматів";
  • Офіційні повістки можуть надходити також у російські мобільні додатки з надання адмінпослуг, тому спробуйте видалити ці додатки чи для певності "загубіть" свій смартфон, змініть номер телефону або тимчасово припиніть ним користуватися;
  • Якщо є можливість залишити територію окупованого Кримського півострова та рф – зробіть це негайно, виїжджайте в будь-яку країну, в яку вдасться.
  • Обов’язково перевірте, чи на момент виїзду на вашому шляху немає блокпостів і чи не заблокований виїзд через "кримський міст";
  • Якщо виїхати не вийшло, але є змога заховатися на території рф, зважайте на можливі ризики: на вулицях російських міст встановлені камери відеоспостереження із системою розпізнавання облич – за можливості уникайте публічних місць;
  • Якщо не вдалося виїхати з ТОТ Криму – залиште місце прописки, тимчасово змініть місце проживання та не повідомляйте про нього нікому і ніяким способом; не відчиняйте двері незнайомим людям.

Якщо вам все ж вручили повістку:

В жодному разі не їдьте до військкомату, звідти вас відразу відправлять на війну. Спробуйте знову "загубитися", захворіти, зникнути. Адмінправопорушення та штраф (від 500 до 3 000 рублів) –  мала ціна, щоб стати "гарматним м’ясом" для рф та померти на полі бою. Займіться власним здоров’ям, перевірте перелік захворювань або травм, які згідно з російським законодавством дозволять вам уникнути мобілізації чи принаймні відтермінувати її – це не 100 % гарантія і вас все одно можуть незаконно мобілізувати, однак є шанс, що ви не пройдете медкомісію; (перелік хвороб дивіться в додатку до положення про воєнно-лікарську експертизу, затверджену постановою держдуми рф № 565 4 липня 2013 р.)

У випадку, якщо з вами вийшли на зв'язок (приїхали додому, подзвонили, перестріли на вулиці), не відмовляйтеся в розмові від виконання так званого "військового обов'язку", а обґрунтуйте причини, чому ви не можете поки приїхати у військкомат чи служити. Наприклад: за станом здоров’я, статус сина/рідного брата загиблого військового, постійний догляд за близькими з неналежним станом здоров’я, статус опікуна чи піклувальника неповнолітніх сестер/братів, виховання дитини без матері, наявність двох або більше дітей, навчання на денній формі в закладах освіти та денно-заочній формі, педагогічні працівники освітніх організацій, наявність дитини з інвалідністю до трьох років, наявність дитини та вагітної дружини зі строком вагітності понад 22 тижні, утримання чотирьох і більше дітей до 16 років.

Враховуйте, російська федерація – це корупційна держава. Ще вищим рівень корупції є на тимчасово окупованих територіях. Будьте обережні, адже шахраї можуть пропонувати вам отримати довідки про "відстрочку" та вимагати хабарі, за що ви можете понести кримінальну відповідальність.

У випадку, якщо не вдалося уникнути мобілізації – здавайтеся в полон українській армії 

Не виконуйте незаконних злочинних наказів, які можуть призвести до жертв серед цивільного населення або руйнування цивільної інфраструктури – інакше такі дії будуть кваліфіковані як міжнародні злочини без термінів давності, тож рано чи пізно ви понесете відповідальність, передбачену законодавством України та міжнародним правом. Здатися в полон – єдиний вихід зберегти життя, адже Україна дотримується норм міжнародного права та Женевських конвенцій. Щоб запланувати або вже здатися в полон – телефонуйте або пишіть у будь-який месенджер за номерами: 066 580 34 98, 093 119 29 84.  

Як тільки потрапите на території, підконтрольні Урядові України, за першої ж безпечної нагоди здавайтеся у полон і повідомляйте, що ви громадянин України з окупованої території – навіть у разі відсутності підтверджувальних документів, цей факт встановлять. Україна зазначить вас "як захопленого в бою".

Якщо ви добровільно приєднаєтеся до збройних сил рф і візьмете участь у війні з Україною, такі дії будуть розглядатись як злочин за національним законодавством України – до 15 років позбавлення волі. Важливо! Якщо буде доведено, що людина виконувала незаконні злочинні накази військового керівництва рф, і це призвело до жертв серед цивільного населення чи до руйнування цивільної інфраструктури – ця людина понесе кримінальну відповідальність за статтею 438 КК України. У випадку, якщо ви займаєте командну посаду, ваша відповідальність за міжнародні злочини може розглядатися у Міжнародному кримінальному суді.

"З кінця лютого Представництвом зафіксовано щонайменше 23 військовополонених та 156 загиблих у складі військових формувань держави-агресора з окупованого Криму – більша частина з них мала громадянство України. Справжні цифри набагато більші, адже поховання зазвичай таємні", - наголошується у повідомленні.

Що цьому передувало

Російський диктатор володимир путін у своєму зверненні 21 вересня заявив про часткову мобілізацію. За його словами, призову на військову службу підпадають лише ті громадяни, які перебувають у запасі та ті, хто проходив службу в лавах Збройних сил рф і має певні військово-облікові спеціальності та відповідний досвід. Як зазначив представник Головного управління розвідки Міноборони України Вадим Скібіцькій, оголошення загальної мобілізації стало б значним ударом по режиму путіна. Йому б прийшлося визнати, що росія не змогла виконати всі поставленні завдання, що так звана "спеціальна операція" не досягла результату і те, що йде реальна війна. 

Нагадаємо, президент рф оголосив часткову мобілізацію. Крім того, чоловіків призовного віку закликають покинути Мелітополь.

Також Інформатор писав, як в Донецькій області окупанти проводять мобілізацію

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.