Мобілізація в'язнів: стало відомо, скільки чоловіків та жінок пішли служити в ЗСУ

Наразі близько 9 500 засуджених виконують завдання на фронті, зокрема на передовій

Мобілізація в'язнів
Мобілізовані в'язні виконують різні завдання на фронті

До лав Збройних сил України долучилися близько 9,5 тисяч добровольців-ув'язнених. Серед таких військовослужбовців - 100 жінок. Але не всі в'язні можуть піти служити в армію.

Про це повідомила Державна кримінально-виконавча служба України. Мобілізовані в'язні виконують різні завдання на фронті.

"Близько 9 з половиною тисяч засуджених виконують завдання на фронті, зокрема на передовій. Але не всі з них чоловіки. 100 жінок, які отримали вироки, служать у ЗСУ. Зазвичай їх залучають у підрозділи зв'язку, логістики та медичного забезпечення", - йдеться у повідомленні.

Відомо, що серед засуджених, які наразі перебувають в ЗСУ, 55% були засуджені за майнові злочини, 11% - за злочини, які пов'язані з незаконним обігом наркотиків, 9% - за завдання тілесних ушкоджень, 6% - за вчинення ДТП з постраждалими та 6% - за вбивства. Однак не всі ув'язнені можуть піти служити в армію.

"Це, перш за все, злочини проти національної безпеки, тероризм, це злочини статевого плану, злочини, пов'язані з вбивством двох або більше людей, а також службові злочини, пов'язані з людьми, які займали особливо важливе становище", - пояснив представник державної кримінально-виконавчої служби України Дмитро Андреєв.

Мобілізація в'язнів

Мобілізація ув'язнених в Україні стала реальністю після того, як 17 травня 2024 року президент Володимир Зеленський підписав законопроєкт №11079-1. Цей закон дозволяє деяким категоріям в'язнів добровільно вступати до складу ЗСУ для участі в оборонних операціях.

Згідно з новими правилами, мобілізація не стосується тих, хто вчинив тяжкі злочини або має строк покарання, що залишається більше трьох років. На відміну від РФ, яка використовує засуджених, як гарматне м'ясо, українські в'язні долучаються до армії за власною згодою.

Ув'язненим, які хочуть воювати у ЗСУ, спершу слід пройти ВЛК та підтвердити психологічну придатність до служби. При цьому командир військової частини може відмовитись від в'язнів, якщо з певних причин вони не підходять.

Слідкуйте за нами у Telegram

Image
Оперативні новини та разбори: Україна, світ, війна

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити