Неявка до військкомату допускається лише у трьох випадках: через хворобу, догляд за родичем з інвалідністю та через кримінальне провадження
В Україні продовжили воєнний стан і мобілізацію й після отримання повістки військовозобов'язані громадяни мають в обов'язковому порядку з'явитися до ТЦК та СП. Втім, далеко не всі українці знають, що візит до військкомату у деяких випадках можна пропустити, якщо на це є поважні причини. Їх на сьогодні всього лише три. Це, зокрема хвороба, догляд за хворим родичем, та відкрите кримінальне провадження. У всіх інших випадках неявка до ТЦК та СП супроводжується штрафом, або кримінальним ув'язненням.
Про те, у яких випадках за неявку до ТЦК та СП не передбачено жодної відповідальності пояснили юристи спільноти "Ти ж юрист" у Telegram. Фахівці наголошують, що поважні причини неявки до військкомату регулюються спеціальною постановою КМУ від 28 липня 2010 року за номером 673.
За словами юристів, список поважних причин, які гарантують відсутність відповідальності за неявку до ТЦК та СП, значно скорочений. Всього поважними вважаються лише три причини. Для того, щоб підтвердити поважну причину військовозобов'язаному слід надати ТЦК та СП усі медичні висновки, що засвідчують хворобу, та інші підтверджуючі документи. Мова йде про такі причини:
Для підтвердження догляду за родичем з інвалідністю в Україні можуть знадобитися медичні документи, довідки від лікаря, документи, які підтверджують родинне становище. Це такі документи:
Українське законодавство не регулює саме місце вручення повістки. Тому повістки можуть вручати у парках, на роботі, на вулиці, на пляжі, у магазині, на блокпосту, у ТРЦ тощо. Повістку вручають уповноважені на це працівники ТЦК та СП.
Вимоги щодо оформлення повістки мають відповідати актуальному військовому обліку. Вони є чіткими і відомими. У повістці має бути зазначено ряд даних. Йдеться про таке:
Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що в Україні запускають смарт-мобілізацію. Новий проєкт передбачає, що громадяни зможуть долучитися до лав ЗСУ самостійно, а також самостійно визначитись із посадою у ЗСУ.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.