З 1 квітня частина українців втратять бронь від мобілізації: що робити, щоб цього не сталося

Ті відстрочки, які були оформлені за новими правилами після 1 грудня, діятимуть до року або навіть довше

Бронь від мобілізації
З 1 квітня починають діяти нові правила бронювання від мобілізації. Колаж: Інформатор

В Україні 31 березня спливає термін дії "старого" бронювання від мобілізації до війська. Вже з 1 квітня ті люди, яких не перебронювали за новими правилами, втратять відстрочки. Однак до кінця потогочного місяця критичні підприємства все ще можуть подати відповідні заявки.

Зробити це можна на порталі "Дія". Про це йдеться у законі про бронювання, який президент підписав 5 лютого.

Відомо, що з 1 грудня порядки бронювання працівників та визначення підприємств критично важливими виклали у новій редакції документа. Органи влади повинні погодити нові критерії критичночні підтриємств. 

З 1 квітня повертається стандартний термін переведення заброньованих працівників на спеціальний військовий облік - 72 години. “Швидке бронювання”, яке дозволяло миттєву відстрочку для критичних підприємств, більше не діятиме. Тож протягом зазначеного часу працівники залишаться без відстрочки.

Оформлені після 1 грудня бронювання діятимуть на строк, який залежить від статусу підприємства. Зокрема, є наступні варіанти:

  • до 12 місяців - працівників підприємств, установ, організацій, які визнані критично важливими для економіки чи життєдіяльності в особливий період, працівники операторів протимінної діяльності;
  • на строк дії договору чи контракту - працівників підприємств, критично важливих для забезпечення ЗСУ, спецустанов ООН, міжнародних судових органів, міжнародних та неурядових організацій та установ, членом яких є Україна відповідно до міжнародних договорів;
  • на строк проведення мобілізації - працівників та службовців органів держвлади, держорганів, органів місцевого самоврядування, правоохоронних органів.

Автоматична відстрочка: хто має на неї право

У 2025 році в Україні триває мобілізація, але не всі громадяни можуть отримати автоматичну відстрочку від призову з технічних проблем. Відтак, відстрочку видають кожні три місяці, коли відбувається продовження воєнного стану, а у студентів вона залежить від навчання. Єдиними, хто автоматично отримує відстрочку від мобілізації, є громадяни з довічною інвалідністю.

Також ми писали, що у додатку "Резерв+" з'явилася функція оформлення відстрочки онлайн для ще однієї категорії українців. Багатодітні батьки можуть дистанційно оформити відстрочку від мобілізації. Для цього потрібно буде зробити буквально кілька кліків: ​авторизуватися у додатку "Резерв+", надіслати запит на оформлення відстрочки, після автоматичної перевірки заявника системою відстрочку буде надано, якщо особа відповідає вимогам для надання.

Нагадаємо, з 26 березня українці з інвалідністю зможуть отримати відстрочку від мобілізації без необхідності відвідувати територіальні центри комплектування (ТЦК) і навіть без пенсійного посвідчення. Процедура оформлення відстрочки для військовозобов’язаних з інвалідністю значно спростилася. Відтепер достатньо авторизуватися у застосунку "Резерв+" і підтвердити свій статус без бюрократії та черг. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube