Мобілізація в Україні: що не можна говорити представникам ТЦК при врученні повістки

Під час спілкування з представниками ТЦК потрібно бути обережними

Мобілізація в Україні
Що не можна говорити представникам ТЦК при врученні повістки

Під час вручення повістки не варто тікати від представників територіальних центрів комплектування (ТЦК). Потрібно уважно вислухати співрозмовника. Також необхідно уникати будь-яких запитань чи висловлювань, які можуть травмувати військового. 

Про це йдеться у матеріалі ТСН.ua. Військовозобов'язаним нагадали, що є три види повісток: для уточнення даних, для проходження ВЛК, а також для мобілізації.

"Насамперед варто оновити дані, надати весь пакет документів. Якщо людина має право на відстрочку, їй же ніхто не забороняє принести всі документи", - сказали у пресслужбі Львівського ТЦК. 

Вручення повістки не означає, що ви вже їдете на війну. Це уточнення військово-облікових даних. Коли ви за своїм фахом будете потрібні, лише тоді отримаєте бойове розпорядження, за яким вас скерують на навчання.

Навчання триває щонайменше місяць. Чим складніші професії – тим більше часу потребують на вишкіл.

Що не можна говорити при врученні повістки

Не забувайте, що перед вами стоїть військовослужбовець, пише "РБК-Україна". Ви не знаєте, що він пережив та який досвід носить за плечима. Відповідно до цього уникайте будь-яких запитань чи висловлювань, які можуть його травмувати. Наприклад:

  • "Чому ти не на фронті?" 
  • "Сам тут сидиш, а мене відправити хочеш?" 
  • "А ти взагалі на війні був?".

За подібні запитання немає покарання, однак все одно потрібно поважати свого співрозмовника. Нерідко буває, що саме це призводить до конфліктів. Не варто до цього доводити.

За якої підстави можуть звільнитися військові зі служби в Україні: 

  • за станом здоров’я – на підставі висновку (постанови) військово лікарської комісії про непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку або про непридатність до військової служби з переоглядом через 6 – 12 місяців;
  • через досягнення граничного віку несення служби;
  • у зв’язку з набранням законної сили обвинувальним вироком суду, яким призначено покарання у виді позбавлення волі, обмеження волі або позбавлення військового звання;
  • за сімейними обставинами.

Раніше ми писали, що на Львівщині офіцер зняв 40 людей з військового обліку. Крім того, у ТЦК пояснили, чому повістки вручають саме на вулиці.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube