У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Мобілізація на окупованих територіях один із пунктів так званої діяльності російських загарбників
Українців, яких примусово мобілізували на тимчасово окупованих територіях, не вважатимуть зрадниками. Однак є одна умова. Йдеться про самостійну здачу у полон.
Про це в інтерв'ю "РБК-Україна" розповів Уповноважений Верховної ради України з прав людини Дмитро Лубінець. За його словами, примусова мобілізація вважається геноцидом.
"Людина повинна здатись у полон самостійно. Тільки після цього ми розуміємо, що вона не брала участі в збройній агресії проти нашої держави. До цього часу, якщо людина з автоматом знаходилась на передовій, встановити факт, що її примусово мобілізували і вона не бажала брати в цьому участь, достатньо складно. Але ми зараз напрацьовуємо якісь варіанти, як можна це робити. Принаймні, теоретично", - пояснив Лубінець.
Він зазначив, що мобілізація на окупованих територіях один із пунктів так званої діяльності російських загарбників. За словами омбудсмена, інформація про це надходить з усіх захоплених регіонів.
"Ми отримуємо інформацію (щодо мобілізації окупантами, - ред.) з усіх регіонів, які під окупацією і я беру в приклад своє рідне місто — Волноваха, його 12 березня остаточно захопила російська армія. І період, коли ми побачили першого мобілізованого з Волноваського району, це був кінець травня. Всього-на-всього три місяці. Для них дуже важливо саме чоловіків забрати на війну. Це ніби-то такий остаточний розрив людей з Україною", - акцентував Лубінець.
Для уникнення мобілізації мешканці тимчасово окупованих територій мають всіляко уникати контактів з окупантами. Міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук неодноразово наголошувала, що попри намагання ворога використати українців, як "живий щит" чи "гарматне м’ясо", існують можливості цього уникнути.
"Уникайте контакту з окупантами. Не повідомляйте місце свого перебування. Не співпрацюйте. Особливо – не отримуйте так званий паспорт громадянина російської федерації. Найкраще – використайте будь-яку можливість, щоб евакуюватися", – нагадала Верещук ключові правила поведінки в окупації.
Вона підкреслила, що мобілізація до окупаційного війська, яка зараз відбувається на тимчасово окупованих територіях, є незаконною. Женевська конвенція однозначно й чітко забороняє мобілізовувати місцеве населення в армію ворога. Насильницька мобілізація – порушення Міжнародного гуманітарного права та воєнний злочин. І за це країна-окупант понесе невідворотну відповідальність.
Нагадаємо, російські мобілізовані пожалілися путіну, що їх розстрілюють командири так званої "днр" через відмову йти у штурмові підрозділи. Крім того, до армії рф хочуть набрати ще 400 тисяч контрактників.
Також Інформатор писав, що по всій території росії почали розсилати повістки.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.