Між Дніпром та Покровськом на дистанції 100 км жодних укріплень не видно - Юрій Луценко

Хочеться запити матюки кавою: ексгенпрокурор обурився станом організації оборони на Покровському напрямі

володимир зелеський, вадим филашкин, окоп, юрий луценко
Фортифікації за Покровськом не готові, а "шоумени шоуменять" у Вашингтоні, обурений Луценко

Колишній Генеральний прокурор України та глава МВС Юрій Луценко, який служив у ЗСУ та керував взводом у боях за місто Бахмут, стверджує, що між Покровськом Донецької области та Павлоградом Дніпропетровської области немає жодних фортифікацій. Його обурює, що за умов жорстоких боїв за Покровськ у бюджеті на 2025 рік недостатньо грошей на армію. А влада, за різними ознаками, замість підготовки до оборони готується до виборів.

Про це Луценко написав у Facebook після поїздки з Покровська до Дніпра. На виїзді з Покровська в обидві сторони йдуть військові вантажівки із західними гарматами та бронетехнікою, свідчить він. Але у Києві своя атмосфера: "у новинах - анонси про зняття Міністра оборони і керівника ГУР".

"Читаю повідомлення ЦВК про "відновлення функціонування автоматизованої інформаційно-комунікаційної системи “Державний реєстр виборців” - хочеться запити матюки кавою", - обурюється ексгенпрокурор.

Луценко вказує на контраст, навіть дві різні реальності. За його словами, він упродовж 100 км від Покровська до Павлограда не побачив жодних ознак фортифікацій, водночас десь у Вашингтоні та Нью Йорку "шоумени шоуменять (так ексгенпрокурор натякає на президента України Володимира Зеленського), аналітики вичитують український План Перемоги". 

"В Дніпрі на вулицях повно чоловіків і жінок, що тримаються за руки. Поруч - діти з морозивом і очима на тата, якого побачили вперше за рік. Очі чоловіків ще там, в окопах. Ввечері молодь під ревіння сирени прямо на вулиці співає Червону руту. Вистоїмо.І хто що робив - не забудемо", підбиває підсумок Луценко. 

За Покровськом немає фортифікацій: чому це може бути небезпечно

Наприкінці вересня бої за Покровськ загострилися, Росія пішла на новий штурм. Україна обороняє місто, проте сценарій, за якого ЗСУ доведеться піти з Покровська, не можна виключати. Інформатор ще у серпні писав, що армія РФ прорвала основні лінії оборони ЗСУ на схід від міста Покровськ, та укріплень там більше немає. Але інформація про те, що їх зовсім немає на ймовірному стратегічному напрямі наступу РФ – тривожна новина.

Водночас західні ЗМІ, оцінювавши ситуацію на Донбасі, казали, що, взявши Покровськ, Росія отримає можливість захопити всю Донецьку область та погрожувати Дніпропетровській. Зокрема, про це писали The Times та The Telegraph. Росіяни серед іншого "мають намір створити загрозу наступу в напрямку Дніпра", - публікувало припущення The Telegraph. 

Від Покровська до кордону Дніпропетровської області близько 25 км, до околиць першого відносно великого населеного пункту Дніпропетровщини (Слов'янка) – близько 30 км, до Павлограда - близько 100 км, до самого Дніпра – 180 км. При цьому слід враховувати, що Дніпро, Павлоград та Покровськ знаходяться на магістральному шосе Київ-Луганськ (воно проходить також через Донецьк), що за відсутності перешкод полегшує настання.

Для відомості: останні кілька років лінія фронту проходить приблизно за 30 км від міста Запоріжжя, проте про можливу окупацію обласного центру не йдеться. Тобто, враховуючи відстань від фронту, якщо грамотно організувати оборону, ні Павлограду, ні тим більше Дніпру в найближчій перспективі нічого не загрожує. Але Юрій Луценко пише якраз про те, що ознак фортифікацій, які мають стати базою для такої оборони, він ніде не побачив.

На дивовижну та незрозумілу відсутність фортифікацій під Покровськом звертала увагу й російська журналістка Юлія Латиніна. Вона підкреслила, що після провалів в обороні, що виявилися, Зеленський не акцентує тему фортифікацій, а завжди вимагає у Заходу нових озброєнь.

"Після Харківського прориву президент Зеленський заявив, що в цьому прориві "винний весь світ" і зажадав, щоб зупинити російський поступ, право бити російською логістикою на російській території. Це право він одержав. Зараз, коли на Покровському напрямку ЗСУ відступає, ми бачимо те саме. Питання про непобудовані укрыплення не обговорюється, але Зеленський вимагає права наносити ATACMS удари по російських аеродромах", - писала вона.

Скандал довкола фортифікацій 

Нагадаємо, що гучний скандал довкола будівництва фортифікацій на кордонах з російським агресором виник всередині травня 2024 року. Тоді рашисти якраз пішли в наступ на Харківщині. А бійці з того напрямку почали заявляти, що першої лінії оборони фактично просто не було, хоча робота велася і гроші виділялися. Була створена ТСК при Раді, справою зайнялася СБУ, були виявлені махінації на закупках деревини та інші подібні речі.

Журналісти також почали активно вивчати цю тему, в результаті чого спливло багато цікавого. Наприклад, "Інформатор" писав про те, що найбільші замовлення на сировину (дерево) для фортифікацій на Харківщині отримали фірми з ознаками фіктивності. Одна була оформлена на продавчиню з "генделика", а інша - на жінку-алкоголічку. Також виявилося, що до будівництва причетні компанії, опосередковано пов'язані з Росією. Та й взагалі серед підрядників було дуже багато підозрілих осіб та компаній, що могло вказувати на ознаки корупції. А от харківська місцева влада взагалі відмовилася розкривати підрядників, які провалили будівництво фортифікацій. 

І це тільки один з скандалів. Після виходу ЗСУ з Авдіївки, наприклад, з'ясувалося, що оборона за містом "напрочуд слабка", укріплень підготовлено явно недостатньо. Про це писала NYT, проаналізувавши супутникові знімки.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube