«Ніхто не просить Зеленського визнати Крим російською територією»
«Не буде жодної угоди, яка дасть Росії міцніші основи, необхідні для перегрупування та повернення з більшим насильством».
Це історія, народжена в цирку — там, де артисти носять незручні костюми, ризикують заради чужого сміху й грають ролі, які їм не належать. Де над «іншими» сміятися дозволено, навіть потрібно. Але що, якщо ці ролі — не сцена, а реальність?
Під час карантину мітинги не заборонені
Українська влада під час пандемії коронавірусу не впроваджувала режим надзвичайного або воєнного стану, тому і заборонити влаштовувати мирні зібрання ніхто не може. Проте, учасники протесту можуть отримати штрафи. Щоб їх уникнути, потрібно дотримуватися кількох правил.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на прес-службу правозахисної організації "Схід SOS".
В організації зазначають, що недостатньо якісний зміст урядових постанов про правила карантину створив порочну практику поліції з виписування протестувальникам адміністративних протоколів за порушення карантину. Це загрожує штрафом від 17 тисяч гривень.
"Щоб суд не мав підстав зобов'язати вас виплатити штраф, на мітингах варто: дотримуватися дистанції між людьми (1,5 метра, згідно з правилами карантину). Під час заходу варто надіти маску або респіратор", - йдеться у повідомленні.
Виграти в суді може допомогти доказ факту попереднього повідомлення відповідних органів влади про намір провести мирне зібрання.
Правозахисники підкреслюють, що до початку акції варто зробити це в письмовій формі. Приклад повідомлення про намір провести мирне зібрання тут.
Більше про права та обов'язки учасників та організаторів мирних зібрань можна прочитати тут .
Нагадаємо, на початку січня українці в багатьох областях вийшли на мітинги з вимогою знизити ціни на газ і електроенергію.Влада вже відреагувала, тому протести вщухли.