"Мінування" облради та виступ Тищенка: як голову Закарпатської облради знімали вдруге

Читать на русском

Петров, який приїхав з Кропивницького, та Тищенко з Києва так і не зуміли стати «своїми» в Ужгороді

Читать на русском
"Мінування" облради та виступ Тищенка: як голову Закарпатської облради знімали вдруге

Петров, який приїхав з Кропивницького, та Тищенко з Києва так і не зуміли стати «своїми» в Ужгороді

На Закарпатті остаточно пішов у відставку голова облради Олексій Петров. «Пішов» вдруге, оскільки 28 жовтня депутати Закарпатської обласної ради голосували за дострокове припинення його повноважень. Але ні відставний генерал СБУ Петров, ані представник президента Зеленського в регіоні та голова Закарпатської обласної організації «Слуги народу» Микола Тищенко ту відставку не визнали, навіть погрожуючи депутатам облради кримінальним переслідуванням, повідомляє Інформатор .

«Заява про події 28 жовтня 2021 року на Закарпатті. Як народний депутат України розцінюю їх як спробу незаконного захоплення будівлі Закарпатської облради та ОДА військовим шляхом», - заявив тоді нардеп Тищенко.

І непрозоро натякнув, що нібито за «переворотом» в облраді стоїть ніхто інший, як Андрій Балога, і цілком можливо, що ним навіть хтось керує з-за кордону.

Олексій Петров також продовжував наголошувати, що всі попередні депутатські рішення щодо його відставки були ухвалені незаконно; і нагадував, що ініціатором питання, яке спустило лавину протистояння в облраді, був Володимир Чубірко – представник партії «Рідне Закарпаття», а розробником проекту рішення – «Команда Андрія Балоги».

Після нетривалих суперечок та марних активностей нардепа Тищенка, 15 листопада, безпосередньо перед повторним розглядом депутатами питання про дострокове припинення повноважень голови Закарпатської облради, Олексій Петров сам зробив заяву про свою відставку. Воно і правильно - адже краще безславний кінець, ніж ганьба без кінця. Але без «ганьби» не обійшлося і цього разу. Напередодні сесії будівлю облради нібито замінували невідомі, про що повідомили телефоном.

За словами закарпатського журналіста Богдана Барбіла, він мало не почав поважати Петрова після добровільної відставки, але ситуація із «замінуванням» будівлі облради залишила неприємний осад.

«Після того, як з муками, за допомогою «кесаревого розтину» скликаної сесії, голова облради Олексій Петров сам заявив, що йде з посади, в мене виникла якась повага до офіцерської честі генерала. Але вона зникла після замінування. Досить — мусив він рішуче заявити і кинути мандат на стіл. Велике лихо 64 членського депутатського корпусу, майже всі не провідні гострі, відверті, конструктивні, предметні, неприємні діалоги з виборцями безпосередньо та через соціальні мережі», — написав Богдан Барбіл на своїй сторінці у Facebook.

Про те, що Олексій Петров не зумів піти «красиво», кажуть ті небагато закарпатських депутатів, які вміють гарно говорити. Проте, їх небагато, в обласних радах політичні баталії та публічна критика опонентів не настільки популярні як у стінах парламенту. Навіть закарпатські депутати групи «Слуга народу» однопартійці Петрова не рвалися захищати свого приїжджого колегу.

«На сьогоднішній сесії 43 голосами зняли з посади голову ради Олексія Петрова. На цей раз вже задовольнивши його заяву про звільнення. У прощальній промові екс-глава ради назвав політичним шантажем те, що більшість депутатів висловили йому недовіру. Мабуть, Петров забув, як ще зовсім нещодавно він сам повівся з депутатами, які проголосували за його призначення. Що зробив із чинною коаліцією? Як одне за одним зривалися засідання сесій. За кілька годин до обрання нового голови з'являється інформація про замінування зали для голосування. Так само, як і минулого разу, це виявилося фейком. Як розцінити подібні дії?», — прокоментував відставку Олексія Петрова депутат групи «Рідне Закарпаття» Володимир Чубірко.

Сторінку історії Олексія Петрова на Закарпатті вже перевернуто, але далеко не факт, що в облраді припиниться криза. Та й енергійний нардеп від монобільшості Микола Тищенко поки що залишається в регіоні як комунікатор з київською владою, а отже - і нудьгувати не доведеться.

Раніше Інформатор повідомляв, що Мінцифри скоро знайде спосіб виявляти фейкові COVID-сертифікати .

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі  Інформатор Live . Підписатися на канал у Viber можна тут 

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.