Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Через кліматичні зміни найбільші економічні втрати зазнав Китай
Минулий рік в Азії виявився найспекотнішим за всю історію спостережень. Спека завдала серйозних наслідків для розвитку континенту.
Про це свідчить доповідь Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО) ООН, передає Інформатор із посиланням на The Guardian.
Так, середня температура піднялася на 1,39 градуса за Цельсієм у порівнянні з показниками 1981-2010 років. Максимальну температуру +38 градусів зафіксували в російському місті Верхоянськ - це температурний рекорд для регіонів по Північному полярному колу.
"Екстремальні погодні та кліматичні зміни в Азії у 2020 році стали причиною загибелі тисяч людей, які призвели до того, що мільйони людей залишили свої будинки; обійшлися в мільярди доларів втрат через сильну шкоду інфраструктурі та екосистемам", - наголошується в доповіді.
Через кліматичні зміни найбільші економічні втрати зазнав Китай – 238 млрд доларів; Індія – 87 млрд доларів; Японія – 83 млрд доларів; Південна Корея – 24 млрд доларів.
За прогнозами ООН, підвищена спека та вологість призведуть до втрати робочого часу на відкритому повітрі по всьому континенту з потенційними витратами на мільярди доларів. Лише у 2020 році повені та шторми торкнулися 50 млн жителів Азії та забрали життя понад 5 тисяч людей.
Також зафіксували зменшення гірських льодовиків. За прогнозами експертів, їхня маса до 2050 року скоротиться на 20-40%, що позначиться на житті близько 750 мільйонів жителів регіону.
"Це має потужні наслідки для рівня Світового океану, регіонального колообігу води та місцевих загроз на кшталт сходу зсувів та лавин", - наголошується в доповіді.
Також Інформатор писав, що Україна посилить свою участь у глобальній боротьбі зі зміною клімату.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі «Інформатор Live». Підписатися на канал у Viber можна тут.