Ударного угрупування, здатного на вторгнення в Україну, на кордонах з Білоруссю не спостерігається, але білоруські війська все ж стягнуті ближче до України для нагнітання ситуації
У Росії немає достатніх сил для повторного вторгнення в Україну з півночі, зокрема з території Білорусі. Водночас білоруська армія у певній кількості присутня на кордонах з Україною. Утім, її присутність пояснюється лише тим, що Мінську відведена роль постійно нагнітати ситуацію.
Про те, чи існує загроза наступу з Білорусі, заявив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко. За його словами, з 2022 року активізувалися російські диверсійні групи вздовж українського кордону. Їхньою основною метою було не просто проведення розвідки для майбутніх військових дій, а радше організація конкретних дій, таких як підрив автомобілів і обладнання або встановлення мін.
Українські військові використовували безпілотні літальні апарати для моніторингу ситуації на кордоні та виявлення цих груп. Крім того, Росія розширила агентурну мережу для стеження за позиціями в Україні та ударів по цінних об’єктах.
Щодо кордону з Білоруссю, Демченко зазначив, що останнім часом жодних незвичних інцидентів не спостерігається. Водночас він підкреслив, що білоруський напрямок продовжує становити загрозу, що вимагає пильності для запобігання провокаціям і готовності реагувати на будь-який розвиток подій.
"Ситуація там (на кордоні з Білоруссю - ред.) абсолютно контрольована нашими силами оборони. Росія не має на території Білорусі достатню кількість підрозділів для того, щоб створити повторне вторгнення. Але ми маємо бути готові до розвитку будь-яких ситуацій й за цим пильно стежать підрозділи розвідки. Хоча окрему кількість своїх військових білорусь тримає на напрямку кордону з Україною, але цим Білорусь намагається постійно нагнітати ситуацію, що нібито Україна становить загрозу", - цитує Демченка УНН.
Демченко також повідомив про зниження активності російських диверсійно-розвідувальних груп, хоча спроби проникнення на територію України тривають, зокрема в Сумській області.
"При зниженні активності розвідувальних груп противника тривають спроби проведення диверсійних дій, в основному в Сумській області. Також зберігається загроза проникнення в Харківську та Чернігівську області", – підкреслив він.
Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко неодноразово заявляв про можливу ескалацію ситуації, звинувачуючи Захід і США в підштовхуванні України до конфлікту з Мінськом. Він говорив, що будь-який напад на Білорусь стане причиною Третьої світової війни. При цьому білоруський диктатор публічно натякав на те, що не планує воювати з Україною.
Нагадаємо, що Лукашенко періодично робить свої ходи на кордоні, починаючи з початку повномасштабного вторгнення у лютому 2022 році, коли надав Путіну право атакувати Україну зі своєї території. Проте ключові карти все ще в руках Києва.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.