В українському відомстві нагадали, що Білорусь є співучасником збройного вторгнення РФ у нашу країну
Нещодавно представник Білорусі заявив, що Мінськ претендує на участь у мирних переговорах щодо України. Крім того, країна хоче отримати "гарантії безпеки". У МЗС України з подивом сприйняли таку заяву та нагадали події лютого 2022 року.
Прокоментував заяву речник Міністерства закордонних справ Георгій Тихий. Він нагадав заступнику МЗС Білорусі Юрію Амбразевичу, який і закидав про "місце за столом мирних переговорів", що це саме його країна стала співучасницею повномасштабного збройного вторгнення РФ в Україну.
"Білоруський режим, всупереч частині другій статті 18 Конституції Республіки Білорусь, яка акцентує на тому, що “Республіка Білорусь виключає військову агресію зі своєї території щодо інших держав”, у лютому 2022 року став співучасником повномасштабного збройного вторгнення РФ в Україну", – йдеться у повідомленні.
Тихий додав, що наразі саме Москва є головним джерелом реальних безпекових загроз для Мінська. Бо саме вона використала їх території для нападу на Україну. Тож, за словами речника МЗС, Білорусь може претендували лише на якісь поблажки у процесі притягнення до відповідальності за скоєне.
"Все, на що мають право претендувати білоруські посадовці, це справедливий розгляд у рамках процесу з притягнення агресора та його поплічників до міжнародно-правової відповідальності за злочин агресії проти України", - наголосив представник відомства.
Про мирні переговори останнім часом говорять часто та багато. У мережі розкрили кілька сценаріїв, за якими можуть вони піти. Найімовірніший сценарій завершення війни, який може перебувати на розгляді Дональда Трампа, включає балансування з антиросійськими санкціями та введення європейських солдатів в Україну. Україна має погодитися на тимчасову відмову від вступу до НАТО, не вимагати негайного повернення окупованих територій. Натомість буде розроблений план реконструкції України та досягнуто незалежності від російського впливу.
Новообраний президент США Дональд Трамп прагне якнайшвидше завершити війну в Україні. У далекоглядній перспективі він не погодиться на гарантії безпеки для України від США. Водночас Київ вважатиме будь-яку військову коаліцію ненадійною саме через те, що Вашингтон не буде у ній присутній. Виходом з війни для України стане так званий "озброєний нейтралітет".
Колишній очільник МЗС України Дмитро Кулеба не вірить у швидкий мир в Україні, про що обіцяв новообраний президент США Дональд Трамп. Ключовою причиною є існування величезних розбіжностей між Києвом та Москвою щодо умов завершення війни. Ексочільник МЗС також вважає помилкою розміщення в Україні миротворців європейських держав, оскільки, на його думку, кошти на їх утримання доцільніше було б скерувати на військові потреби ЗСУ.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.