Оновлена ядерна доктрина РФ повністю узгоджена зі змістом документів про гарантії безпеки РФ й Білорусі, вважають у Росії
Росія та Білорусь найближчим часом оновлять та синхронізують свої ядерні доктрини. Вже наступного місяця Вища державна рада Союзної держави РФ та РБ має підписати кілька угод про спільну безпеку. Про це йшлося під час зустрічі міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова з його білоруським колегою Максимом Риженковим, яка відбулася у Бресті (Білорусь) 21-22 листопада, пише пресслужба парламентських зборів Союзу Білорусі та Росії.
Оновлена ядерна доктрина РФ повністю узгоджена зі змістом документів, що готуються, про гарантії безпеки в рамках Союзної держави, заявив Лавров. Лавров повідомив, що Вища державна рада Союзної держави збереться в грудні 2024 року, щоб підписати кілька угод про спільну безпеку.
"Що стосується питання про оновлену ядерну доктрину Російської Федерації і про те, як вона співвідноситься з діяльністю Союзної держави, я вже згадував, що до вищої держради підготовлено два проєкти. Перший - це концепція безпеки Союзної держави та друга - проєкт двостороннього міждержавного договору про гарантії безпеки. російсько-білоруськими документами", - зазначив Лавров.
Обидва документи, включатимуть положення про оновлення та синхронізацію ядерних доктрин двох держав, нагадує американський Інститут дослідження війни (ISW). Лавров і Риженков оголосили також про "єдину Євразійську хартію для багатополярного світу в XXI столітті" та підписали декларацію, в якій критикують санкції Заходу проти їхніх країн. Декларація також містить план співробітництва МЗС Білорусі та Росії у рамках БРІКС та Шанхайської організації співробітництва (ШОС), а також у протидії західним санкціям у 2025 році.
Нагадаємо, напочатку червня Російська Федерація розпочала другий етап тактичних ядерних навчань. У Білорусі тоді оголошували, що приєднуються до перевірки. Йшлося про розгортання військових з'єднань РФ на території Білорусі. Кремль заявляв тоді, що ядерні навчання відбуваються за наказом Путіна у зв'язку з "провокаційними заявами та погрозами деяких західних офіційних осіб проти Російської Федерації".
У листопаді 2024 року Путін підписав більш жорстку версію російської ядерної доктрини. Вона серйозно знижує поріг застосування ядерної зброї. У тому числі Росія залишає за собою право завдати удару у разі масованої атаки своєї території ракетами або навіть безпілотниками, у тому числі з боку неядерної держави. Крім того, ядерна зброя може бути застосована при агресії на адресу союзників РФ, тобто Білорусі.
Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко останнім часом робить гучні заяви на тему застосування ядерної зброї, начебто він є керівником ядерної держави. Однак усім відомо, що "ядерку" Білорусі "дали потримати" в рамках ескалації відносин Росії та Заходу. На території Білорусі розміщено саме російську ядерну зброю, і рішення про її застосування може ухвалити тільки РФ, хоч би як там надувався від важливості Бацька.
Білоруський правитель Олександр Лукашенко, вірний поплічник російських агресорів, під час свого візиту до Росії у грудні 2023 року заявив, що вся російська ядерна зброя, яку РФ обіцяла поставити в Білорусь, вже “давно” отримана. А російський правитель Володимир Путін раніше повідомляв, що РФ 1 липня закінчить будівництво спецсховища для тактичної ядерної зброї у Білорусі та вже передала білоруській армії ракетний комплекс "Іскандер", здатний нести таку зброю.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.