Білорусь стає транзитером для російських Шахедів: вже більше сотні ворожих дронів збилися з курсу і щомісяця - нові рекорди

З липня фіксується експоненційне зростання чисельності дронів, які курсують у повітрі над Білоруссю

Білорусь зустріла вже понад 100 російських Шахедів з липня
Білорусь стає країною, куди з України завертають російські дрони

З липня кількість дронів, які проходять через білоруський повітряний простір, стрімко зростає. Всього за 3,5 місяці показники підскочили до понад сотні одиниць. А за прогнозами експертів, очікується подальше зростання.

За даними пабліка "Біларуські Гаюн", з липня цього року через повітряний простір Білорусі пройшло вже понад 106 дронів типу "Шахед". Вночі 1 листопада було зафіксовано черговий, 106-й "Шахед", який перетнув кордон о 00:41, а також один дрон типа Supercam и один "Орлан".

Кількість таких дронів постійно зростає: за останні 3,5 місяці спостерігалося їх щомісячне зростання. Якщо в липні до Білорусі потрапило 9 "Шахедів", то в жовтні їх було вже 49, а лише за перші дні листопада їх залетіло дев'ять:

  • Липень - 9 штук
  • Серпень - 12
  • Вересень - 27
  • Жовтень - 49
  • Листопад - 9

За цей час було збито або зазнали аварії шість дронів на території Білорусі, а один впав у Латвії після 500-кілометрового польоту. Загалом 28 дронів залишаються втраченими і ймовірно перебувають на території країни. Експерти припускають, що кількість подібних заходів лише збільшуватиметься.

Дрони, що залітають у Білорусь, з України
Дрони, що залітають у Білорусь, з України

 Як саме російські дрони потрапляють до Білорусі

Нагадаємо, що зальотні на територію Білорусі російські дрони змушуєють режим Лукашенка вживати заходів для їхнього перехоплення. Військові експерти пропонують кілька пояснень цього транзитного явища. Однією з причин може бути вдосконалення українських технологій радіоелектронної боротьби (РЕБ), які порушують роботу навігаційних систем російських дронів, зокрема GPS. Це призводить до того, що дрони "гублять" свій маршрут і відхиляються від заданих цілей, залітаючи на території сусідніх країн, зокрема Білорусі та Польщі, де їх уже намагаються збивати.

Українські сили все більш вдало використовують ці технології. Це підвищує рівень захисту від ворожих дронів. І це також може пояснювати зростання кількості випадків, коли російські "Шахеди" не долітають до своїх цілей. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube