Міноборони запровадить нові меню для військовослужбовців, створені професійними кухарями

Забезпеченням харчів буде займатись Державний оператор тилу

Військові, харчування, ДОТ
Державний оператор тилу забезпечить військових, починаючи з літа, якісним харчуванням

Міністерство оборони України анонсувало впровадження ініціативи у забезпеченні харчування військовослужбовців. З червня 2024 року відомство планує впровадити нові меню. Цікавинкою нововведення є те, що їх розробили професійні кухарі та технологи.

Про це повідомила радниця зі стратегічних комунікацій Тетяна Харченко на презентації закупівель ДОТ. За її словами, Державний оператор тилу за допомогою спеціальної системи почне повноцінно забезпечувати військові частини харчовими продуктами з другого кварталу 2024 року.

Чиновниця наголосила, що зараз відомство активно працює над розробкою цієї ІТ-системи. Вона буде забезпечувати автоматизацію та систематизацію процесу збору заявок на харчові продукти.

Також через неї будуть запускати рекомендовані меню. Наразі команда DOT разом з експертами та Міністерством оборони України розробляє меню та технологічні карти, за якими начпроди зможуть здійснювати замовлення харчів для Збройних сил України. Харченко додала, що вони з'являться на літній сезон, починаючи з червня 2024 року. Головна задача цих меню – забезпечити збалансованість та поживність харчування військовий, а також полегшити процес замовлення.

Створення державного оператора тилу

18 грудня, в Україні пройшла презентація роботи "Державного оператора тилу" (DOT). Ця нова агенція с закупівель створилась Міноборони України для боротьби з недоброчесними закупівлями в оборонній сфері. Вона побудована за міжнародними стандартами та принципами НАТО. За словами очільника МОУ Рустема Умєрова, надзвичайно важливо поставити крапку у недоброчесних закупівлях.

У Міністерстві оборони України також оновили кадри у штаті відомства. Міністр оборони Рустем Умєров призначив Арсена Жумаділова генеральним директором нової закупівельної агенції "Державний оператор тилу". Він пройшов усі необхідні перевірки. Також зазначалось, що перші контракти агенції уклали у грудні. Працівники новоствореної організації будуть аналізувати ринок, дивитимуться ціни, спілкуватимуться з виробниками, постачальниками й ухвалюватимуть рішення щодо публічних закупівель.

Нагадаємо: переломити ситуацію на фронті самими лише літаками F-16 неможливо: потрібні інші види озброєнь. Які саме, і чим ситуація в Україні може нагадувати операцію "Бурю в пустелі" 1990-х років, розповідає військовий експерт Олексій Гетьман.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube